ATEST Ochrona Pracy

25 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2018-08-24 9:46

Warsztaty z psychologii bezpieczeństwa pracy – na konferencji ATESTU

Warsztaty poprowadzi Justyna Pokładnik – właściciel firmy TAM, trener, pedagog i audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu bhp (WSZOP Katowice). Ponad 3 lata pracowała jako trener w firmie Kirschstein&Partner w Hamburgu, a następnie wprowadziła firmę na rynek polski. Polskim oddziałem firmy Kirschstein&Partner kierowała 4 lata. Obecnie kieruje własną firmą (TAM). Prowadzi warsztaty m.in. z zakresu psychologii bezpieczeństwa pracy, komunikacji, motywacji, analizy powypadkowej, efektywnego prowadzenia szkoleń i kształtowania instrumentów bezpieczeństwa (ukierunkowanie na zmiany zachowania i świadomości). Ma doświadczenie w organizacji i prowadzeniu szkoleń otwartych, konkursów bhp i dni bezpieczeństwa. Przeprowadza również analizy kultury bezpieczeństwa firm i opracowuje plany poprawy. Pisze  artykuły do branżowych czasopism oraz opracowuje własne gry szkoleniowe.
Warsztaty poprowadzi Justyna Pokładnik – właściciel firmy TAM, trener, pedagog i audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu bhp (WSZOP Katowice). Ponad 3 lata pracowała jako trener w firmie Kirschstein&Partner w Hamburgu, a następnie wprowadziła firmę na rynek polski. Polskim oddziałem firmy Kirschstein&Partner kierowała 4 lata. Obecnie kieruje własną firmą (TAM). Prowadzi warsztaty m.in. z zakresu psychologii bezpieczeństwa pracy, komunikacji, motywacji, analizy powypadkowej, efektywnego prowadzenia szkoleń i kształtowania instrumentów bezpieczeństwa (ukierunkowanie na zmiany zachowania i świadomości). Ma doświadczenie w organizacji i prowadzeniu szkoleń otwartych, konkursów bhp i dni bezpieczeństwa. Przeprowadza również analizy kultury bezpieczeństwa firm i opracowuje plany poprawy. Pisze artykuły do branżowych czasopism oraz opracowuje własne gry szkoleniowe.

Dlaczego podejmujemy ryzyko w pracy?

Kiedy ludzie zmieniają swoje zachowania?

Jak kształtować wśród pracowników dobre postawy i myślenie prewencyjne?

Czym jest rutyna i jak ją dobrze wykorzystać?

Jaką rolę pełnią przełożeni w budowaniu kultury bezpieczeństwa?

Jak prowadzić (trudne) rozmowy z pracownikami?

Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać biorąc udział w warsztatach „Psychologia bezpieczeństwa pracy. Jak rozmawiać z pracownikami o łamaniu zasad”, które będą towarzyszyły konferencji „BHP 3.0 – stosowanie procedur bezpiecznej pracy na podstawie oceny ryzyka”, organizowanej przez ATEST w Wiśle w dniach 21-23 listopada br. Warsztaty rozpoczynają się na dzień przed konferencją (20 listopada) i będą trwały 8 godzin (w dwóch blokach: 20 listopada po południu i 21 listopada przed południem; właściwa konferencja startuje 21 listopada po obiedzie).

Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników wiedzy dotyczącej zachowań ludzi, motywacji, kształcenia bezpiecznych nawyków i wykorzystanie tej wiedzy w swojej codziennej działalności jako pracownik działu bhp lub przełożony. Dodatkowo uczestnicy odkryją zasady prowadzenia trudnych rozmów z pracownikami, np. o łamaniu zasad, i przećwiczą ich użycie w praktyce.
Zaprezentowane zostaną również przykłady prostych narzędzi, umożliwiających przeniesienie do sali szkoleniowej stanowiska pracy. Prowadząca pokaże m.in, jak w łatwy sposób przedstawić wpływ zmęczenia na koncentrację jak ćwiczyć znajomość zabezpieczeń LOTO i funkcje ochronne środków ochrony indywidualnej.
Dodatkowo uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć udział w grze terenowej w stylu escape room i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętność rozwiązywania zagadek. Gra dostępna będzie w pierwszy i drugi dzień warsztatów.

Więcej o konferencji: http://www.atest.com.pl/konferencja

  poprzednie   następne  

Dodaj swój komentarz


 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33260469