ATEST Ochrona Pracy

26 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2018-10-16 10:05

3. edycja „Starcia Szlifierzy” w Sosnowcu


16 i 17 października szlifierze z całej Polski biorą udział w eliminacjach regionalnych w Sosnowcu, które są przepustką do wielkiego finału 3. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”. Eliminacje odbywają się podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Centrum Targowo-Wystawienniczym ExpoSilesia w Sosnowcu – mieście Górnośląskiego i Zagłębiowskiego Okręgu Przemysłowego, w którym znajdują się liczne zakłady przemysłowe. Targi Spawalnicze ExpoWELDING to ważne wydarzenie spawalnicze w Europie, zrzeszające wystawców z Polski i z zagranicy oraz najlepszych ekspertów z branży. Eliminacje rozgrywane w nowej formule, podczas dwóch dni zawodów, pozwolą wyłonić jednocześnie aż 12 finalistów (po 6 z każdego dnia eliminacji), którzy zmierzą się w wielkim finale we Wrocławiu na początku 2019 roku.
– Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że już po raz trzeci będziemy mogli zobaczyć najlepszych profesjonalistów w akcji. „Starcie Szlifierzy” to jedyny taki konkurs w Polsce, który przyciąga szerokie grono miłośników szlifowania, a my jako 3M i organizator tych zawodów, chcielibyśmy stworzyć szlifierzom możliwości rozwoju i podniesienia swoich umiejętności. Cieszymy się także, że ten projekt spotkał się z zainteresowaniem firmy Metabo, która została partnerem tegorocznej edycji zawodów i podobnie jak my stawia na ekonomię i ergonomię codziennej pracy. Bazując na naszym wspólnym doświadczeniu, przygotowaliśmy dla szlifierzy również szkolenia, na których będą mieli możliwość skorzystania ze współpracy ekspertów: 3M i Metabo – podkreśla Mariusz Napierała, Dyrektor Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.
Konkurencje eliminacyjne
Uczestnicy zawodów sprawdzą swoje umiejętności na dwóch polach: teoretycznym i praktycznym. Szlifierze zmierzą się w 4 wymagających konkurencjach – Zręczność, Zaradność, Refleks oraz Instynkt Szlifierza. Wszystkie zmagania jak co roku będą przebiegały w duchu rywalizacji fair play, jednak potężna dawka adrenaliny oraz emocji jest gwarantowana. Dla najlepszych szlifierzy, w każdym z dwóch dni zawodów, przygotowano cenne nagrody oraz miejsce w wielkim finale.
- Nagroda za I miejsce: nagłowie Versaflo™ z systemem filtrowania powietrza Adflo™, produkty Cubitron™ II Scotch-Brite™oraz szlifierka Metabo.
- Nagroda za II miejsce: przyłbica Speedglas™ XXi, produkty Cubitron™ II i Scotch-Brite™ oraz szlifierka Metabo
- Nagroda za III miejsce: nagłowie G500, produkty Cubitron™ i Scotch-Brite™oraz szlifierka Metabo.
- Nagroda za IV miejsce: zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.
- Nagroda za V miejsce: zestaw kosmetyków samochodowych 3M, zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.
- Nagroda za VI miejsce: ochronniki słuchu Peltor Optime (1 szt.), zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.
Atrakcje dla uczestników
Dla uczestników, organizator zawodów – firma 3M – przygotował szereg atrakcji i wiele możliwości poszerzenia swojej wiedzy oraz dotychczasowych umiejętności. Kibice w specjalnie przygotowanej fabryce pamiątek będą mogli m.in własnoręcznie wyszlifować pamiątkowy breloczek 3M z zawodów, który zabiorą ze sobą do domu. Na inżynierów, technologów i prezesów firm czekają wyjątkowe panele szkoleniowe i dyskusyjne dotyczące m.in. optymalizacji procesów produkcyjnych prowadzonych przez specjalistów z 3M. Szlifierze będą mogli poznać innowacyjne procesy szlifowania i cięcia, uczestnicząc w szkoleniach teoretycznych oraz zapoznać się z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa w szlifierkach kątowych, dzięki szkoleniom praktycznym.
Partnerami zawodów „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu są Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia, targi TOOLEX, międzynarodowe targi spawalnicze ExpoWELDING oraz firma Metabo.
Więcej informacji o trzeciej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” znajdą Państwo na: https://biuroprasowe-3m.prowly.com/

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33267368