ATEST Ochrona Pracy

20 marca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2018-12-28 10:41

Targi obróbki proszków i materiałów sypkich


Międzynarodowa konferencja oraz targi przetwarzania proszków i materiałów sypkich (IPB), które odbyły się w Szanghaju w dniach 17-19 października 2018 r., cieszyły się sporym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji było o 15% więcej wystawców w porównaniu do roku ubiegłego. Dopisali też zwiedzający. Organizator, NürnbergMesse China, podał liczbę zwiedzających: 8596, co stanowi wzrost w stosunku do 2017 r. (7906). Większość reprezentowała przemysł chemiczny (35 %), następnie sektor farmaceutyczny (12 %), spożywczy (11 %) i energetyczny (10 %).
Tegoroczna konferencja oraz targi proszków i materiałów sypkich zgromadziły 163 wystawców w centrum wystawienniczo-konferencyjnym Shanghai World Expo. Materiały sypkie i inżynierię procesową reprezentowały firmy z 12 krajów, a około jedna trzecia wystawców (57) pochodziła spoza Chin. Zakres prezentowanych produktów obejmował maszyny i urządzenia do mielenia, oddzielania, mieszania, transportu i przechowywania materiałów sypkich oraz do analizy i metrologii. 88 procent wystawców jest zadowolonych ze swojego udziału w targach, a 81 procent deklaruje kolejny udział w 2019 r.
Rozbudowany program wydarzenia przygotowany przez organizatorów, NürnbergMesse China i Chinese Society of Particuology, przyczynił się do wzrostu atrakcyjności tegorocznego IPB. Eksperci od materiałów sypkich i cząstek z całego świata dzielili się swoją wiedzą w pięciu seriach seminariów; np. w sesji poświęconej przetwarzaniu proszków dla przemysłu farmaceutycznego dr Martin Bornhöft z Międzynarodowego Stowarzyszenia Technologii Farmaceutycznej (APV) wygłosił wykład na temat „Ciągłej produkcji stałych ilości dawek”. Kolejne seminaria dotyczyły pomiarów i charakterystyki cząstek, technologii cząstek i proszków do produkcji farmaceutycznej, manipulowania materiałami sypkimi i ochrony przeciwwybuchowej.
Następne IPB China odbędzie się w dniach 16-18 października 2019 r.
Więcej informacji na stronie: http://www.ipbexpo.com/en/ i https://www.powtech.de/en/exhibition-info/powtech-world.
Targi proszkowe w Chinach należą do globalnej sieci targów i konferencji związanych z mechaniczną inżynierią procesową – POWTECH World. Najbliższe wydarzenia w ramach POWTECH World odbędą się w Norymberdze w dniach 9-11 kwietnia 2019 r. Będą to:
– POWTECH – targi przetwarzania, analizy i obróbki proszków oraz materiałów sypkich,
– PARTEC – międzynarodowy kongres poświęcony technologii cząstek.
Więcej informacji: https://powtech.de/en

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32438241