ATEST Ochrona Pracy

25 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2019-01-02 13:47

Rozwiązania dla inteligentnej produkcji


Model produkcji linearnej zmienia się wraz z cyfryzacją, internetem rzeczy oraz wielkimi zbiorami danych (Big Data). Chodzi o to, żeby osiągać wyższą produktywność oraz zmniejszać wykorzystanie zasobów. Maszyny, urządzenia i aplikacje muszą stawać się „mądrzejsze”. Kilka rozwiązań z tego zakresu na targach SPS IPC Drives 2018 w Norymberdze (https://sps.mesago.com/events/en.html) zaprezentowała firma Mitsubishi Electric (ME).
Na przykład: MAPS – narzędzie do zarządzania cyklem „życia” produktu, które pozwala na integrację różnych urządzeń i wizualizację ich pracy; użytkownik uzyskuje również dostęp do danych w chmurze i możliwość rozbudowy narzędzia na przyszłe potrzeby.
Nie ma inteligentnej produkcji bez automatyzacji procesu. Dlatego ME oferuje rozwiązania z zakresu zintegrowanej robotyki i kontroli procesu produkcji. Przykładem na zintegrowaną robotykę jest swego rodzaju pakiet startowy z robotem SCARA, kontrolerem CR751, zestawem do uczenia się i oprogramowaniem, które zawiera narzędzia do przeprowadzania symulacji.
Mitsubishi stara się być dostawcą kompleksowych usług dla produkcji. Zmierza nawet do obniżenia zużycia energii elektrycznej przez zastosowanie modułów o niższym poborze prądu (np. eko-monitor).
Firma ME na targach zaprezentowała też oprogramowanie i urządzenia służące do diagnostyki maszyn. Informacje o pracy maszyny, ostrzeżenia o przeciążeniach, dane z monitoringu części ruchomych można otrzymywać na tablet czy smartfon, korzystając ze specjalnego oprogramowania i przyjaznego interfejsu.

Więcej informacji na stronie:
http://www.dmaeuropa.com/tabid/1229/ItemId/5836/default.aspx?Uid=Zl0UsGn0h06R89YK8nI9Kw&ref=5354

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33260010