ATEST Ochrona Pracy

17 lipca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2019-01-18 16:37

Rekordy, sukcesy i zmiany


Miniony rok był okresem wyjątkowo intensywnego rozwoju w wielu obszarach działalności Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na sukces ten złożyły się m.in. zakończona w grudniu konferencja klimatyczna ONZ, rekordowe edycje targów w Poznaniu i na terenie całego kraju, a także dynamiczny rozwój spółki, która dziś odnosi sukcesy nie tylko w branży targowej, ale i outdoorowej, wydawniczej, gastronomicznej, eventowej czy aranżacji przestrzeni.
Dobrze zaprojektowane wydarzenia
Rok 2018 był dla spółki bardzo intensywny. Aż 72 wydarzenia targowe w Poznaniu i na terenie całej Polski oraz około 300 konferencji, kongresów, zjazdów, koncertów i wydarzeń rozrywkowych i sportowych. Największe wydarzenia branżowe – targi Budma oraz targi ITM – przyciągają wystawców z niemalże 30 krajów na każde z nich. Bardzo dobra kondycja dopisuje targom dla pasjonatów – aby zobaczyć 60 premier samochodowych podczas Poznań Motor Show przyjechało aż 150 tys. gości w ciągu czterech dni.
Popis umiejętności techniczno-logistycznych
Do tego konferencja klimatyczna COP24 zorganizowana w Katowicach – przedsięwzięcie
o imponującym rozmachu. Skala prac obejmowała budowę tymczasowych hal, aranżację przestrzeni i sal konferencyjnych, oznakowanie terenu oraz budowę i obsługę systemu komputerowego, teleinformatycznego i energetycznego.
Czego możemy spodziewać się po Grupie MTP w 2019 roku?
W 2019 roku Grupa MTP nie zwalnia tempa. W planach ma około 90 wydarzeń w całej Polsce, bo oprócz Poznania, firma działa także m.in. w Warszawie, Lublinie i Krakowie. Do imprez o ugruntowanej pozycji dołączą nowe eventy: Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów 25-27 stycznia, Cavaliada Kraków 22 lutego – 3 marca, Alternative Fuels Technology – 28-31 marca, Targi Alergii, Nietolerancji pokarmowej i zdrowego stylu życia Live & Breathe Expo 27-28 kwietnia, Lublin, Poznań Drone Expo – 7-9 maja, Bike Show 30 sierpnia – 1 września,Green Area Show – 2-3 października, Warszawa.
MTP w nowej odsłonie
Niewiele jest w Polsce firm z tak długą historią jak Międzynarodowe Targi Poznańskie. Trudno również o przedsiębiorstwo, które oferowałoby równie szeroki zakres usług branżowych. Dlatego w przededniu stulecia działalności na nowo zdefiniowaliśmy swoją tożsamość porządkując portfel marek. Efektem ponad rocznych prac jest wprowadzenie nadrzędnej marki korporacyjnej Grupa MTP i nowy wizerunek przedsiębiorstwa.
Przez dziesięciolecia najważniejszym i jedynym zadaniem MTP była organizacja targów w Poznaniu. Jednak ostatnie lata to czas bardzo szybkiego rozwoju działalności biznesowej i to w wielu kierunkach. – Międzynarodowe Targi Poznańskie prowadzą działalność na obszarze całej Polski, w tym na przykład w Warszawie, w Lublinie, na Śląsku, a nie jak przez lata tylko w Poznaniu. Organizujemy wystąpienia narodowe na całym świecie, a stoiska projektowane i budowane są przez nasz dział techniczny IDEA Expo, promują firmy nie tylko na terenie Europy, a także na innych kontynentach. Ekspansja na nowe obszary poza Poznaniem jest zatem naturalna dla tak dynamicznie rozwijającej się firmy jak nasza – podkreśla Przemysław Trawa, prezes zarządu.
Działalność firmy rozwinęła się także w zakresie oferty usług. – Międzynarodowe Targi Poznańskie przez lata kojarzyły się głównie z organizacją targów. Spektrum naszej oferty dzisiaj jest jednak o wiele szersze. Dziś, poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizujemy kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, które rocznie przyciągają ponad 1 mln gości z całego świata – dodaje Przemysław Trawa.
IDEA Expo to zespół, który nie tylko buduje stoiska targowe, ale i specjalizuje się w aranżacji każdej przestrzeni. City Marketing oferują firmom poznańską sieć nośników reklamy zewnętrznej. Zespół Garden City to propozycja dotycząca cateringu, a także kompleks nowoczesnych restauracji. Ofertę uzupełnia wynajem powierzchni pod eventy dowolnej wielkości jak wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjno-widowiskowa Poznań Congress Center i Arena Poznań.
– Rozwijamy też zupełnie nowe usługi, które przynoszą nam nowe zyski, czego przykładem jest chociażby wydawanie branżowych czasopism. Przedsiębiorstwo jest także właścicielem firmy Nowy Adres oraz współwłaścicielem Targów Lublin – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu. – Firma bardzo intensywnie się rozwija. Jesteśmy już dzisiaj nowoczesnym przedsiębiorstwem otwartym na pojawiające się możliwości. Aktywnie walczymy o klienta oraz o biznes w całej Polsce oraz poza jej granicami – wyjaśnia wiceprezes. By uporządkować ofertę biznesową firmy konieczne było powołanie do życia nadrzędnej marki korporacyjnej pod nazwą Grupa MTP. – Ta decyzja jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Pozwala też dopasować naszą markę do nowych obszarów działania i wyzwań stojących przed naszą firmą w ciągu najbliższych lat. To oznacza, że powstaje marka Grupa MTP, która w sobie mieści wszystkie nasze działalności, od organizacji targów, przez konferencje, eventy, aranżację przestrzeni, reklamę zewnętrzną, po ofertę cateringową – tłumaczy Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu.
Następuje czytelny podział na Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Grupę MTP.
Międzynarodowe Targi Poznańskie to ośrodek targowy nr 1 w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. To duma Poznania, miejsce zlokalizowane w samym jego sercu. To także najnowocześniejsze w Polsce, profesjonalnie przygotowane tereny targowe, gdzie odbywają się topowe wydarzenia branżowe, goszczące ponad 700 tysięcy odwiedzających rocznie na ponad 100 imprezach targowych.
Grupa MTP to z kolei marka parasolowa działająca na terenie całego świata. Jej domena działania jest o wiele szersza i obejmuje nie tylko targi, ale też megaeventy, koncerty, zawody sportowe, spotkania firmowe oraz wiele usług towarzyszących, których potrzebują firmy i uczestnicy, by prowadzić biznes, promować się czy po prostu bawić. My wiemy, jak to dla naszych klientów zorganizować. Dlatego motywem przewodnim naszej firmy staje się hasło: Grupa MTP. Dobrze zaprojektowane wydarzenia.
  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33444665