ATEST Ochrona Pracy

26 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2019-02-06 11:37

Strefa BHP na targach Budma


Budownictwo to szczególnie trudny sektor dla bezpieczeństwa pracy. Szefowie firm tej branży codziennie zmagają się z problemami dostosowania swojej działalności do rygorystycznych norm BHP. Z myślą o nich podczas targów budowlanych Budma 2019 (12-15.02. br.) powstaje specjalna Strefa BHP. To tutaj spotkają się ci, którzy bezpieczeństwo swoich pracowników stawiają na pierwszym miejscu z wystawcami potrafiącymi to zapewnić swoim sprzętem i usługami.
Strefa BHP będzie dopełnieniem Salonu Rusztowań i Szalunków na Targach Budma. Obie ekspozycje znajdą się w pawilonie 7A. W specjalnie zaaranżowanej Strefie BHP będzie można posłuchać ciekawych debat, paneli, prezentacji a także skorzystać z konsultacji eksperckich. POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE NA PLACU BUDOWY – to temat przewodni tego wydarzenia.
Trzydniowe spotkanie rozpocznie debata oksfordzka: "Wprowadzenie kar za brak środków ochrony indywidualnej TAK czy NIE".
Nie zabraknie także wystąpień przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. Tym razem pod lupę PIP zostanie wzięty temat: Cudzoziemcy na budowie. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo?
– „Prowadzenie prac budowlanych, a w szczególności tych wykonywanych na wysokości wiąże się z dużym ryzykiem wypadku przy pracy, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa pracy. (…) Lekceważenie przepisów, brak odpowiedniego przygotowania do pracy, a także zatrudnianie cudzoziemców bez wymaganych kwalifikacji oraz znajomości języka sprawiają, że nawet najlepsze regulacje prawne nie zapewnią bezpieczeństwa na placach budów. Jak zapobiegać wypadkom? O tym porozmawiamy w Poznaniu podczas targów BUDMA” – zachęca do udziału w wydarzeniu Grzegorz Stróżyk z Państwowej Inspekcji Pracy (OIP w Poznaniu).
Prezentacjom towarzyszyć będzie Strefa Innowacji. To tam znajdą się najbardziej nowoczesne rozwiązania w zakresie warunków pracy i bhp.
Firma J&J przedstawi w formie paneli bhp tematy: "Norma ISO 45001:2018" oraz „Ekologia w budownictwie”. Eksperci przygotują także debatę oksfordzką ogniskującą się wokół pytań: Czy system zarządzania bezpieczeństwem jest skuteczny? Karać czy nagradzać za przestrzeganie zasad BHP?
W trakcie trzydniowego spotkania Partnerzy Strefy BHP będą prezentować swoje produktowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracy na placu budowy.
Strefa BHP będzie towarzyszyć Budmie 2019 – największym targom branży budowlanej, odbywającym się jednocześnie z WinDoor-tech – targami maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad.
Więcej informacji: https://www.budma.pl/pl/strefa_bhp/

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33267545