ATEST Ochrona Pracy

25 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2019-03-22 11:41

Targi opakowań w Warszawie


Już niebawem, w dniach 2-3 kwietnia w EXPO XXI Warszawa, odbędą się 11. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. To wydarzenie o ugruntowanej pozycji na rynku, które każdego roku odwiedzają tysiące gości z Polski i zagranicy. W ciągu dwóch dni można poznać ofertę ponad 200 wystawców oraz wziąć udział w licznych spotkaniach w specjalnych strefach workShops.
W targach uczestniczyć będą producenci i dostawcy z całego świata, przedstawiciele wielu branż, m.in.: spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej i logistycznej. Na stoiskach prezentowane będą nie tylko same opakowania, ale również materiały do ich tworzenia, maszyny oraz rozwiązania logistyczne. Dzięki zróżnicowanej ofercie będzie można przyjrzeć się z bliska całemu procesowi produkcyjnemu opakowań. Ekspozycja obejmować będzie 7 stref tematycznych: Logispack, Labelling, Ekopack, Luxpack, Printing, Safetypack oraz Co-Packaging. Podczas targów nie zabraknie również innowacji, których w tym roku wystawcy zaprezentują ponad 50. Dużo miejsca poświęcone zostanie na trendy eko, opakowania transparentne oraz typu smart.
Strefa workShops w tym roku obejmie ponad 30 spotkań. Wśród tematów pojawią się między innymi: Zabezpieczenie i komunikacja marki (Katarzyna Patynowska, PC Print), Współpraca z sieciami handlowymi – opakowanie jako rozwiązanie sprzedażowe (Tomasz Szacoń, Retailpoland Consulting LTD), Minimalizm w projektowaniu szaty graficznej opakowań (Antoni Łuchniak, Kółko i krzyżyk), Uwolnij swoją kreatywność z O-I: EXPRESSIONS (Paweł Sabal, O-I Poland S.A.).
Nowe restrykcje Parlamentu UE dotyczące opakowań to temat, którym żyje cała branża. Kryteria Eco Design są definiowane tak, aby wywierały jak najmniejszych wpływ na środowisko naturalne. Ważne, aby przy projektowaniu opakowań z plastiku zwracać uwagę na stabilność produktu przez cały okres jego żywotności. Istotne, a może i najważniejsze jest również to, aby wspomniane opakowania można było w 100% poddać recyklingowi. Tak właśnie dzieje się w przypadku opakowań produkowanych przez wystawców Packaging Innovations, które będzie można znaleźć w strefie EKOPACK. W gronie ponad 200 Wystawców z całej Europy pojawią się m.in. Jokey Plastik, Seufert, Stora Enso Poland S.A., DS. Smith, Heinz-Glas Działdowo Sp. z o.o., VETROELITE S.p.A. O ekologicznych rozwiązaniach dla branży opakowań oraz o tym jak przygotować się na wejście nowych wytycznych dotyczących produkcji opakowań będzie można posłuchać w strefie wykładów workShops, gdzie Róża Janusz z MakeGrowLab omówi temat: SCOBY – biodegradowalne i jadalne opakowanie przyszłości, a Marta Krawczyk z Rekopol poprowadzi warsztaty: Jak projektować, żeby recyklingować?
Ponadto zmiana formuły corocznego konkursu targowego, Strefa Studenta, kierowanego do młodych projektantów opakowań zaowocowała rekordową liczbą zgłoszeń. Projekty zgłaszane były w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i Forma oraz Szata Graficzna. Organizatorzy otrzymali blisko 100 prac od studentów z całego kraju. Już 2 kwietnia poznamy finalistów konkursu, którzy swe nieszablonowe projekty prezentować będą w specjalnej strefie.
Rejestracja online, która pozwala na bezpłatny udział w targach: https://packaging2019.exposupport.pl/visitor/register?p=TwVVnvunQ2c=
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: https://www.packaginginnovations.pl

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33260400