ATEST Ochrona Pracy

23 lipca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2019-04-10 16:24

Koniec pracy jaką znamy…


W dniach 12-14 czerwca 2019 r. w Dreźnie (Niemcy) odbędzie się szósta europejska konferencja na temat normalizacji, testowania i certyfikacji w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, która zostanie zorganizowana przez sieć europejskich ekspertów ds. bhp – EUROSHNET.
Cyfryzacja wkracza w świat pracy. Procesy normalizacji są stale przyspieszane, aby dotrzymać kroku innowacjom. Pojawiają się nowe dziedziny certyfikacji, ponieważ produkty są coraz częściej wykorzystywane w pakietach z innymi produktami lub sprzedawane jako pakiet z usługami konserwacji lub dostosowywania. W jaki sposób normalizacja, testowanie i certyfikacja mogą reagować na te wyzwania? Jakie zmiany są konieczne, aby uwzględnić inteligentną produkcję i nowe formy pracy? Na te i więcej pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas konferencji.
Konferencja zaadresowana jest do specjalistów bhp, przedstawicieli europejskich i krajowych władz publicznych, instytucji zajmujących się bhp, instytucji ubezpieczenia wypadkowego, jednostek testujących i certyfikujących, organizacji normalizacyjnych, partnerów społecznych, producentów, importerów i użytkowników produktów.
Myśl przewodnia konferencji to: „Koniec pracy, jaką znamy – nowa praca i nowe społeczeństwo”. Podzielona została na trzy sesje. Pierwsza to „Inteligentne i nowe technologie oraz bezpieczeństwo pracowników”, druga „Normalizacja, testowanie i certyfikacja – dotrzymywanie kroku zmianom” (podzielona na następujące segmenty: egzoszkielety, aspekty zarządzania bhp, innowacyjne rozwiązania i systemy pracy), trzecia „Opinie na temat przyszłej roli normalizacji, testowania i certyfikacji”. Wśród omawianych tematów znajdą się: wpływ cyberbezpieczeństwa na bezpieczeństwo maszyn, ochrona danych osobowych i kwestie bezpieczeństwa cybernetycznego w odniesieniu do projektowania i wykorzystania inteligentnych środków ochrony indywidualnej, innowacje w zakresie systemu pracy na placach budowy, samoregenerujące się polimery – innowacyjne rozwiązanie przedłużające żywotność rękawic ochronnych, wpływ sztucznej inteligencji na normalizację i bhp, produkty elektrotechniczne i elektroniczne – uznawanie oceny zgodności spoza UE, certyfikacja kompetencji – dobra szansa na bezpieczeństwo i zdrowie w zmieniającym się świecie pracy, pracownicy gospodarki o obiegu zamkniętym: możliwa sytuacja w 2040 r., bezpieczniejsza praca z maszynami budowlanymi – producent spotyka użytkownika.
Języki w których odbywać się będzie konferencja to angielski, francuski i niemiecki.

Więcej informacji na https://www.euroshnet.eu/conference-2019/

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33488329