ATEST Ochrona Pracy

25 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2019-05-07 14:12

Rozpoczęła się V edycja Mistrzostw Kadry BHP


7 maja 2019 roku wystartowała V edycja ogólnopolskiego konkursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Może w nim wziąć udział każdy zainteresowany tą tematyką. Najlepsi uczestnicy powalczą o atrakcyjne nagrody: laptopa MacBook Air 13, kamerę GoPro HERO 7 i smartband FITBIT Charge 3.
Mistrzostwa Kadry BHP to największy w Polsce konkurs branżowy, który nie tylko popularyzuje zagadnienia z zakresu bhp, ale przede wszystkim umożliwia stworzenie prestiżowego rankingu znawców tej tematyki. – Właśnie rozpoczynamy V edycję konkursu, który z roku na rok zyskuje na popularności. Mamy nadzieję, że i tym razem nie zabraknie pasjonatów tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy. Udział w mistrzostwach to dla nich nie tylko doskonała okazja sprawdzenia swojej wiedzy merytorycznej, inspiracja do jej poszerzania, ale również możliwość do spotkania się z ludźmi z branży i szansa na wygranie atrakcyjnych nagród – mówi Marek Maszewski, dyrektor działu nadzoru SEKA S.A. i przewodniczący Komisji Konkursowej.

Przystępując do I etapu konkursu należy rozwiązać test jednokrotnego wyboru, składający się z 30 pytań. Jest on dostępny na stronie http://bit.ly/MistrzostwaKadryBHP2019 do 26 maja. Pięćdziesiąt osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, powalczy o tytuł Mistrza Kadry BHP w II etapie konkursu w dniach 7-10 czerwca. Będzie się on składał z 20 pytań zamkniętych oraz 5 wymagających opisowego rozwiązania. Pytania przygotował zespół ekspertów, który będzie również oceniał nadesłane prace, a najpóźniej 27 czerwca wyłoni Mistrza Kadry BHP. Organizatorem konkursu jest Koalicja Bezpieczni w Pracy, którą tworzą firmy CWS, PW Krystian, Lafarge, TenCate SEKA S.A., Inter Cars, DHL Parcel i DHL Supply Chain.

Zmagania uczestników oceniała będzie Komisja Konkursowa w składzie:
– Marek Maszewski, dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A., przewodniczący Komisji Konkursowej,
– Tadeusz Zając, ekspert bhp Pracodawców RP, b. Główny Inspektor Pracy,
– prof. UW dr hab. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan,
– Witold Polkowski, ekspert bhp,
– Radosław Pych, skarbnik Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP,
– Marta Tomaszewska, specjalista ds. bhp w CWS-boco,
– Ewa Gawrysiak, menedżer ds. klientów końcowych na Europę Wschodnią i Rosję w firmie TenCate Protective Fabrics, członek Koalicji Bezpieczni w Pracy,
– Paweł Pawlik, kierownik Działu BHP w DHL Parcel.
Patronów honorowych reprezentują:
– Krzysztof Klarzak, kierownik Zespołu BHP i OP Urzędu Dozoru Technicznego,
– Irena Sajkowska, główny specjalista w Departamencie Prewencji i Rehabilitacji ZUS,
– Krystyna Świder, kierownik Centrum Edukacyjnego Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego,
– mł. bryg. dr inż. Anna Prędecka, dziekan Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Koalicja Bezpieczni w Pracy zawiązana została z inicjatywy firm CWS-boco Polska, PW Krystian, LafargeHolcim oraz TenCate Protective Fabrics w 2014 r. w celu promowania kultury bezpieczeństwa w miejscu pracy wśród pracowników i pracodawców. W 2015 r. do grona koalicjantów dołączyła firma SEKA S.A., w 2017 r. firma Inter Cars, a w 2018 r. DHL w Polsce, reprezentowany przez dwie dywizje: DHL Parcel i DHL Supply Chain. Cel koalicji realizowany jest poprzez działalność edukacyjną na temat obowiązujących norm i procedur, pokazywanie dobrych praktyk oraz informowanie o korzyściach wynikających z wdrażania wysokich standardów bezpieczeństwa w miejscu pracy.

  poprzednie   następne  

Dodaj swój komentarz


uczestnik: Dlaczego w Mistrzostwach Kadry BHP w pierwszym etapie (30 pytań) są pytania z zakresu P.POŻ ??? Dokładnie - na 30 pytań 11 jest z zakresu p.poż, więc jakie to mistrzostwa kadry bhp? Trzeba zmienić nazwę na Mistrzostwa kadry bhp-p.poż (2019-05-16)

dociekliwy: Wyciąg z regulaminu: Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w niniejszym Regulaminie w każdym czasie bez podawania przyczyn, Czyli ogłoszony regulamin może być zmieniony w każdej chwili. Więc nie czepiaj się. Nawet mogą w drugim etapie zamieścić pytania z anatomii bezkręgowców. Jeśli jesteś dobry z tego to zostaniesz Mistrzem Kadry BHP. :-) (2019-05-16)


Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33260438