ATEST Ochrona Pracy

4 marca 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2021-01-15 17:16

Program usprawniający pracę służby bhp


Każda firma, jeśli chce rozwijać swój biznes i pozyskiwać dodatkowe przychody powinna szukać rozwiązań, które jej w tym pomogą. Pozyskiwanie nowych klientów nie zawsze musi wiązać się z zatrudnianiem kolejnych osób i podnoszenia w znaczący sposób kosztów działalności firmy. Czasem wystarczy zmodyfikować procesy w firmie lub wykorzystać odpowiednie narzędzie, które zoptymalizuje pracę pracownika czy działu. crmBHP jest takim właśnie narzędziem. Przerzucenie z człowieka na automat najprostszych czynności potrafi zwiększyć efektywność pracownika nawet o połowę. W przypadku obsługi wielu firm, zatrudniających kilkunastu–kilkudziesięciu pracowników, ręczne wypisywanie zaświadczeń czy pilnowanie kalendarza szkoleń może zajmować nawet kilkanaście godzin tygodniowo.

Praca specjalisty ds. bhp często jest powtarzalna i opiera się na schematach. Mówimy tu przede wszystkim o obszarze szkoleń i potem żmudnym procesie wypisywania zaświadczeń czy pilnowaniu, kiedy któremu pracownikowi w firmie kończą się termin ważności szkolenia. Nadzorowanie tych danych w papierowych notatnikach czy tabelach w Excelu jest czasochłonne i obarczone ryzykiem popełniania błędów.

Czynności związane z przypominaniem pracownikom o szkoleniach czy wypisywaniem zaświadczeń zabierają bardzo dużo czasu. Optymalizacja czasu pracy pracownika poprzez systemy CRM to obecnie powszechna praktyka w działach sprzedaży, która realnie wpływa na rentowność pracownika i liczbę oraz jakość kontraktów, jakie pozyskuje do firmy. Elektroniczny system do zarządzania zasobami dotyczącymi bhp sprawia, że specjalista ds. bhp nie musi spędzać wielu godzin na „sekretarskich” czynnościach wystawiania zaświadczeń, faktur czy ręcznego przypominania pracownikom o kończącej się ważności badań lekarskich czy szkoleń. Zamiast niego robi to system, a behapowiec ten czas może spożytkować na poprawę i udoskonalanie procedur bezpieczeństwa czy dodatkowe szkolenia dla pracowników np. z udzielania pierwszej pomocy.

Więcej informacji w artykule:
https://www.atest.com.pl/teksty,crmbhp

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 39765394