ATEST Ochrona Pracy

17 czerwca 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2021-02-16 13:20

Analiza stanu bhp


4 lutego 2021 r. o odbyło się pierwsze w nowym roku „Spotkanie czwartkowe bez krawata”, zorganizowane przez Zespół Teams działający w krakowskim oddziale Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Tematem spotkania była „Analiza stanu bhp jako jeden z obowiązków służby bhp”. Temat zawsze aktualny, tym bardziej że w Państwowa Inspekcja Pracy w 2021 r. planuje prowadzić kontrole m.in. w tym zakresie.
Spotkanie prowadziły Anna Pająk-Niewczas i Roksana Domian – zaprezentowały przykładowe analizy stanu bhp w formie tabelarycznej, opisowej i przedstawione za pomocą wykresów. Wywiązała się żywa dyskusja wśród uczestników, którzy dzielili się swoimi praktycznymi doświadczeniami. Przepisy nie wskazują zakresów tematycznych, jakich ma dotyczyć analiza stanu bhp. To pracownik służby bhp, znając specyfikę danego zakładu, jest zobowiązany do odpowiedniego doboru tematyki, którą uwzględni w analizie stanu bhp.
W spotkaniu uczestniczyło 42 członków oddziału OSPSBHP w Krakowie.

Warto przypomnieć, że ubiegły rok grupa małopolskich pasjonatów bhp zakończyła specjalnym wigilijnym spotkaniem on-line, które odbyło się 17 grudnia. Zebranych przywitał Paweł Kania, a następnie głos zabrał Michał Fryźlewicz, który przypomniał, jak zrodził się pomysł organizowania cyklicznych spotkań w aplikacji Microsoft Teams dla członków oddziału OSPSBHP w Krakowie. Katarzyna Piechota, w imieniu pomocników Mikołaja, złożyła wszystkim członkom stowarzyszenia najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia pomyślności oraz radosnych świąt Bożego Narodzenia. Następnie wyświetlona została prezentacja przygotowana przez Katarzynę Piechotę, Justynę Bednarczyk i Justynę Izak-Bialikiewicz z okazji spotkania wigilijnego. Spotkanie było okazją do wspomnień, wspólnego oglądania i komentowania zdjęć, rozmowy na temat zwyczajów świątecznych. Na zakończenie wszyscy składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 41633296