ATEST Ochrona Pracy

17 czerwca 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2021-02-23 10:46

Bezpieczeństwo rozumiane szerzej


Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Katowicach rozpoczął nowy projekt – szkolenia realizowane wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Tematyka tych spotkań dotyka kwestii bezpieczeństwa, jednak z nieco innej strony, niż zazwyczaj miewają z nią do czynienia specjaliści ds. bhp. Dwa dotychczasowe webinaria poświęcone były narkotykom i dopalaczom – wiedzą dzieliła się st. sierż. sztab. Daria Łosicka. Zagadnienia były naprawdę ważkie: jak zachowuje się osoba pod wpływem substancji psychoaktywnych, jakie przedmioty pojawiające się w zakładzie pracy mogą świadczyć o problemie zażywania narkotyków przez pracowników, na jaką pomoc ze strony policji może liczyć pracodawca.

Najbliższe szkolenie „Jak chronić się przed cyberprzestępcami – uwagi policyjne” poprowadzi podinsp. Adam Strzebińczyk, ekspert z Wydziału Prewencji KWP. Już zgłosiło w nim udział niemal 200 osób. Mowa będzie o socjotechnikach stosowanych przez przestępców, ochronie przed próbami wyłudzenia informacji, zabezpieczeniu sprzętu przed cyberatakami.

– To nie ostatnie szkolenie w tym cyklu, bo planujemy kolejne w marcu i kwietniu. Co ważne, zajęcia te są adresowane do członków OSPSBHP oraz ich współpracowników, kadry kierowniczej, pracodawców. Jest to wynikiem naszej przemyślanej strategii budowania wizerunku oddziału i eksponowaniu działań stowarzyszenia w środowisku znacznie szerszym niż tylko służba bhp – mówi Beata Kaczmarek, prezes Zarządu Oddziału OSPSBHP w Katowicach.
Więcej informacji:

http://www.katowice.ospsbhp.pl/aktualnosci/szkolenie-jak-sie-chronic-przed-cyberprzestepcami--uwagi-policyjne

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 41634463