ATEST Ochrona Pracy

22 października 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2021-09-09 17:16

I Mistrzostwa Goleniowskiego Parku Przemysłowego w udzielaniu pierwszej pomocy


W dniach 21-22 września br. sześć drużyn z Goleniowskiego Parku Przemysłowego weźmie udział w mistrzostwach w udzielaniu pierwszej pomocy. W ramach dwudniowej imprezy, organizowanej przez Fundację Kultury Bezpieczeństwa, zaplanowano szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy oraz rywalizację kilkuosobowych drużyn z każdej z sześciu zgłoszonych firm. Współorganizatorem mistrzostw jest Gmina Goleniów; zwycięska drużyna otrzyma Puchar Burmistrza Goleniowa i tytuł Lidera Bezpiecznej Pracy w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Patronem honorowym imprezy jest Zachodniopomorskie WOPR.

Drużyny zmierzą się w konkurencjach, w których wykorzystane zostaną inscenizacje zdarzeń wypadkowych, z jakimi można spotkać się zarówno na stanowiskach pracy, jak i w życiu codziennym. W przygotowanie zawodów zaangażowani są lekarze i ratownicy, działający w Systemie Ratownictwa Medycznego. Do zainscenizowania wypadków zostanie wykorzystany profesjonalny sprzęt do charakteryzacji filmowej i teatralnej.

W mistrzostwach będą rywalizowały drużyny z firm: Fiege, Crown Packaging, INGRAM, Technologie Tworzyw Sztucznych, Sia Abrasives – Bosch, Faymonville. Za pośrednictwem Fundacji Kultury Bezpieczeństwa poniżej prezentują się trzy z nich:

Fiege
Grupa FIEGE z siedzibą w Greven (Niemcy) jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie. Naszymi klientami są m.in. największa platforma modowa, świadcząca usługi dla odbiorców w 23 krajach, a także partnerzy z branży oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej, chemii gospodarczej oraz FMCG. Dysponujemy powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln m kw. Naszą gęstą sieć logistyczną tworzy 186 placówek w 15 krajach (w Europie i na Dalekim Wschodzie).
W Polsce zatrudniamy łącznie ponad 7 tys. pracowników w 11 oddziałach, w tym także w Łozienicy w Goleniowskim Parku Przemysłowym. W 2015, 2018, 2019, 2020 i 2021 r. otrzymaliśmy ważny dla nas tytuł Solidnego Pracodawcy. To zobowiązuje!
Wartości, którymi kierujemy się na co dzień to m.in. szacunek, równe traktowanie, otwarta komunikacja, troska o siebie nawzajem, przestrzeganie zasad i prawa. Szczególnie ważne jest dla nas bezpieczne środowisko pracy. Cały czas doskonalimy się, aby naszym pracownikom pracowało się stabilnie, przyjemnie a przede wszystkim – bezpiecznie.
Więcej informacji: https://www.fiege.com/pl/country/poland/

Technologie Tworzysz Sztucznych
Jesteśmy liderem w produkcji luksusowych jachtów żaglowych i motorowych, obecnym na zachodniopomorskim rynku od 1995 r. Rocznie naszą stocznię opuszcza ponad 650 jednostek, które można zobaczyć w marinach rozciągających się od Australii po Amerykę. Jachty wybudowane w naszej firmie są znane i nagradzane na całym świecie, doceniane przez pasjonatów żeglarstwa i mistrzów regatowych. TTS jest dużym pracodawcą, wchodzącym w skład grupy kapitałowej HanseYachts. Widząc ogromne zainteresowanie jachtami i łodziami motorowodnymi z optymizmem patrzymy w przyszłość licząc, że każda nowo zatrudniona osoba dołoży swoją cegiełkę do rozwoju firmy. Na horyzoncie nie brakuje wyzwań i ciekawych projektów! Poza dobrze prosperującym przedsiębiorstwem jesteśmy zgranym zespołem angażującym się w różne ciekawe inicjatywy jak promowanie kultury żeglarskiej, zawody sportowe, akcje charytatywne czy obchody różnych świąt, także tych nietypowych. Nasz sukces to wynik połączenia pasji, umiejętności, doświadczenia i nowoczesnych technologii. Dołącz do nas, zostań członkiem naszej załogi i buduj z nami najpiękniejsze jachty!
Więcej informacji: https://yachtech.pl/

Faymonville Polska – Trailers to the MAX
Jesteśmy częścią międzynarodowego holdingu Faymonville posiadającego swoje zakłady produkcyjne w Belgii, Luksemburgu, Włoszech i Polsce. Jako firma rodzinna jesteśmy wiodącym producentem naczep specjalistycznych i pojazdów modułowych. Nasze produkty służą do transportu towarów ponadgabarytowych i zaliczają się do klasy PREMIUM, stawiając naszą firmę w grupie czołowych producentów naczep specjalistycznych na świecie. Oferujemy rozwiązania transportowe dla sektorów transportu ciężkiego, budownictwa, rolnictwa, transportu łodzi, leśnictwa i przemysłu drzewnego, transportu szkła, transportu pionowego, transportu elementów gotowych, energetyki wiatrowej i energetyki, a także do realizacji zamówień publicznych w przemyśle obronnym. Jesteśmy jedynym przedsiębiorstwem, które wytwarza wszystkie podzespoły w 100% we własnym zakresie, od pierwszej blachy do gotowego pojazdu. Dzięki temu możemy pochwalić się nieskazitelnym poziomem jakości produkcji oraz skutecznymi mechanizmami kontroli jakości i technologii.
Więcej informacji: https://www.faymonville.com/pl/

Więcej informacji na temat Goleniowskiego Parku Przemysłowego: https://goleniow.biz/

O Fundacji Kultury Bezpieczeństwa: http://polskakochabezpieczenstwo.pl/

Miesięcznik ATEST – Ochrona Pracy jest partnerem medialnym mistrzostw.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 43837523