Logo ATEST Logo ATEST
15 lutego 2026 r.

Miesięcznik ATEST

Redakcja
Prenumerata
Newsletter ATESTU
Wydarzenia
 
Konferencja BHP OD A DO Z
Seminarium BeNiSz 2026
Czy słyszałeś, że hałas szkodzi?

ATEST 1/2026

Okładka numeru

Spis treści
 
Dostęp do wersji cyfrowej
 
Zobacz także:
Numery archiwalne
<<<12/2025   

Informacje

Angielski dla behapowców
Kto jest kim
Wirtualne muzeum bhp
Wypadki przy pracy
Więcej...
Logo Sigma-NOT

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2025-12-02 11:05

Wektory BHP 2025 – relacja w ATEŚCIE 11/2025 ▶️


🤓Dziesiąta edycja Wektorów BHP Forum Praktyków udowodniła, że o bezpieczeństwie pracy nie da się mówić w oderwaniu od higieny. Eksperci Lyreco Intersafe, DNV oraz zaproszeni goście pokazali we Wrocławiu – a także online – że skuteczne bhp to nie tylko przepisy i szkolenia, ale codzienna dbałość o ludzi i procesy.

14 października w Concordia Design we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa edycja wydarzenia organizowanego przez Lyreco Intersafe i DNV. Spotkanie zgromadziło ekspertów i praktyków, dla których bezpieczeństwo to nie hasło w regulaminie, lecz codzienność.
Ryszard Szefler i Paweł Kamiński podkreślili, że rozwój kultury bezpieczeństwa zaczyna się od nawyków – higieny stanowisk, właściwego doboru środków ochrony i świadomości ryzyka. Włodzimierz Biel z DNV przypomniał, że aż 87% zgonów związanych z pracą wynika z chorób zawodowych. Środki ochrony indywidualnej pozostają więc ostatnią barierą między człowiekiem a zagrożeniem. Odwołując się do teorii Herzberga, zwrócił uwagę, że bez zapewnienia „higieny” – wygody, jasnych procedur, reakcji na zgłoszenia – trudno o prawdziwe zaangażowanie pracowników.
Leszek Petryczko z Lyreco Polska zwrócił uwagę na koszty braku bezpieczeństwa – od absencji po milionowe straty w produkcji. W jego ujęciu łańcuch dostaw to krwiobieg bezpieczeństwa: zaufanie, ciągłość i kontrola dostawców są równie ważne, jak jakość samych produktów.
🤓
Pełna relacja w ATEŚCIE nr 11/2025.

Zobacz rolkę: www.youtube.com/shorts/l9Lq1cQ2YQw

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz

©ATEST-Ochrona Pracy 2025