ATEST Ochrona Pracy

28 marca 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

ZŁOTE SZELKI
- lista laureatów

Edycja 2019
Promotor działań na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników

Bogumił Dudek
Bogumił Dudek

Bogumił Dudek

Z wykształcenia jest mgr. inżynierem elektrykiem. Całe zawodowe życie związany z energetyką: Instytut Energetyki Zakład Bezpieczeństwa Pracy, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - pracuje nadal jako ekspert, Zakład Energetyczny BZE S.A., Partner na Rynku Energii Elektrycznej. Rzadko już obecnie spotykany społecznik, działający oczywiście na polu energetycznym - Stowarzyszenie Elektryków Polskich: Polski Komitet Ochrony przed Zagrożeniami Elektrycznymi - członek Prezydium; Komitet Prac pod Napięciem - przewodniczący od założenia do połączenia z PKOpZE w Polski Komitet Bezpieczeństwa Pracy w Elektryce, nadal przewodniczy; Główny Sąd Koleżeński. Od 1994 r. jest jurorem Międzynarodowych Targów Energetyki ENERGETAB - ocenia wyroby pod kątem BHP i ochrony środowiska. Jest znakomitym organizatorem, m.in. jubileuszy 45-, 50- i 55-lecia służby BHP w energetyce, dwunastu konferencji poświęconych bezpieczeństwu pracy i prac pod napięciem, wspiera co dwa lata organizowaną przez Politechnikę Wrocławską konferencję "Bezpieczeństwo elektryczne ELSAF". Jest cenionym ekspertem międzynarodowym w zakresie technik prac pod napięciem, jedynym Polakiem uczestniczącym we wszystkich edycjach europejskich konferencji PPN - ICOLIM. Wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas licznych zagranicznych konferencji dzieli się na łamach ENERGETYKI i SPEKTRUM.
Pracując społecznie na rzecz normalizacji krajowej i międzynarodowej prowadzi Komitet Techniczny nr 72 ds. elektroenergetycznego sprzętu ochronnego i do prac pod napięciem PKN. Brał aktywny udział w pracach przy rozporządzeniu MG w sprawie bhp przy urządzeniach energetycznych.
Współpracuje z wieloma redakcjami, jest kompetentnym autorem licznych artykułów poruszających problemy bezpieczeństwa pracy i techniki prac pod napięciem, które obniżają wypadkowość w krajowej energetyce.
Nowatorskie sposoby prowadzenia zajęć, stosowanie warsztatowych metod aktywizujących, właściwe wykorzystanie środków dydaktycznych czynią z niego znakomitego wykładowcę. Szkolenia organizowane w ZIAD często łączył z wizytami w bielskim teatrze, gdzie np. Mistrz i Małgorzata czy sztuka J. Zgaińskiego o historii elektryki i bhp były dopełnieniem jego wykładów.

Zobacz: Lista wszystkich laureatów  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2023

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58069984