ATEST Ochrona Pracy

18 lutego 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Grudzień 2018 - Luty 2019

Woj. dolnośląskie: Na terenie zakładu wapienniczego pracownik wycinał drzewo. Podczas jego obalania został uderzony konarem w głowę. Zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Woj. dolnośląskie: W czasie pracy na terenie osiedla, związanej z wywozem odpadów przy użyciu samochodu przeznaczonego do tego celu, pracownik stał na stopniu umieszczonym przy komorze wsypowej, znajdującej się z tyłu pojazdu. W trakcie jazdy samochodu mężczyzna stracił równowagę i spadł ze stopnia. W wyniku upadku na jezdnię stracił na chwilę przytomność i został odwieziony do szpitala.

Woj. podlaskie: Na terenie budowy budynku mieszkalnego, podczas betonowania stropu nad wjazdem do garażu podziemnego, nastąpiło zerwanie i upadek konstrukcji szalunku o powierzchni około 30 m2 wraz z pracującym na stropie pracownikiem. W wyniku zdarzenia mężczyzna spadł z wysokości około 4 metrów. Doznał lekkich obrażeń ciała.

Woj. pomorskie: Na terenie firmy zajmującej się przewozem kolejowym pracownik przechodząc przez nieoświetlony teren lokomotywowni wpadł do kanału naprawczego o głębokości około 3,5 metra. Doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. pomorskie: Pracownica zakładu produkującego narzędzia ogrodnicze obsługiwała prasę mimośrodową. W trakcie wykonywania pracy prawa ręka kobiety przedostała się w strefę opadania tłocznika. Kobieta nie zdążyła usunąć ręki ze strefy niebezpiecznej, co doprowadziło do przygniecenia palców.

Woj. wielkopolskie: Na terenie firmy produkującej opakowania z tworzyw sztucznych pracownik czyścił maszynę do produkcji butelek. W czasie wykonywania pracy ręka mężczyzny dostała się w strefę pracy maszyny co doprowadziło do obcięcia fragmentu palca oraz złamania dwóch kolejnych palców.

Woj. zachodniopomorskie: Na terenie zakładu, specjalizującego się w produkcji podłóg drewnianych, sportowych oraz drewnianych paneli podłogowych, pracownik wymieniał falowniki w szafie zasilającej przenośnik ślimakowy. W czasie wykonywania pracy doszło do powstania łuku elektrycznego. Poszkodowany doznał ciężkich poparzeń ręki i twarzy.

(Źródło: GIP)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32114100