ATEST Ochrona Pracy

18 lutego 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2018-03-06 14:43

Podsumowanie targów INDUSTRYmeeting


W dniach 20-21 lutego 2018 roku, w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu, odbyły się Targi Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 80 wystawców, a przez sale wystawowe przewinęło się blisko 1500 specjalistów branżowych (dyrektorów technicznych i wykonawczych w zakładach przemysłowych, specjalistów i techników, pracowników naukowych).
Targi obejmowały tematykę kluczowych technologii przemysłowych, a na stoiskach wystawców przedstawiano różnorodne produkty z zakresu obróbki blachy, szlifowania, filtracji przemysłowej, optymalizacji produkcji, składowania materiałów niebezpiecznych oraz znakowania. Prezentowano również konstrukcje stalowe, artykuły metalowe, urządzenia i sprzęt elektroenergetyczny, środki do utrzymania czystości i dezynfekcji, regały oraz rozwiązania magazynowe.
Uczestnicy targów mieli okazję wzięcia udziału w zbliżonych tematycznie konferencjach, które odbywały się w specjalnie wydzielonej strefie konsultacyjno-seminaryjnej. Do najważniejszych należy zaliczyć konferencję „Praca 4.0 w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym”, przygotowaną przez Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu, oraz konferencję „Doskonalenie stanu bhp w różnych gałęziach gospodarki” zorganizowaną przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na zakończenie konferencji odbył się ciekawy pokaz eksperymentalny, zawierający elementy szkolenia na temat materiałów niebezpiecznych, przeprowadzony przez firmę DENIOS. W drugim dniu targów, poświęconym głównie materiałom kompozytowym, uczestnicy mogli wziąć udział w zorganizowanym przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, seminarium „Materiały kompozytowe w przemyśle”. Ciekawostką targów okazała się prezentacja Bolidu wyścigowego klasy Formula Student, przeprowadzona przez grupę studentów działających na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach w Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych.
Dodatkowo podczas targów odbył się konkurs na najlepszy produkt prezentowany przez wystawców na stoisku. Pierwsze miejsce – Medal Expo Silesia zdobyła firma APZUMI SPATIAL za: APZUMI SPATIAL. Przyznano ponadto dwa wyróżnienia: dla Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej za odlewy wzmocnione lokalnie warstwą kompozytową oraz dla Gminy Brzesko – za pierwszy portal Subregionu Tarnowskiego.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32114096