ATEST Ochrona Pracy

20 lutego 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2018-07-11 11:34

Forum Zdrowego Biznesu


Porozmawiaj o zdrowiu w Twoim przedsiębiorstwie. Budowanie potencjału zdrowotnego w miejscu pracy i zarządzanie zdrowiem to strategia sukcesu w dobie zmieniającego się rynku pracy. W każdym przedsiębiorstwie, pracodawca i pracownik są uzależnieni od siebie i łączą ich silne interakcje. Dzięki wykorzystaniu tych interakcji pracodawca może dać pracownikowi narzędzia do dokonywania świadomych, racjonalnych i zdrowych wyborów, które pozytywnie zaowocują w przyszłości, zarówno na poziomie jednostki, jak i organizacji.
Buduj potencjał zdrowotny pracowników Firmy odpowiedzialne społecznie, które dbają o potencjał swoich pracowników są dzisiaj dużo lepiej oceniane, zarówno przez samych pracowników, jak i partnerów biznesowych. Świadomość potrzeby zarządzania zdrowiem i promocji zdrowia, dyskusja i dzielenie się swoimi doświadczeniami jeszcze bardziej zwiększają szansę na rozwój w tym aspekcie.
Korzyści działań prozdrowotnych: To wszystko sprawia, że pracownik, szczególnie zdrowy, jest ogromnym kapitałem firmy, dlatego też prowadzenie działań prozdrowotnych w przedsiębiorstwie przynosi wiele korzyści: rozpoczynając od zdrowotnych, społecznych na ekonomicznych kończąc. Korzyści zdrowotne to przede wszystkim lepsza sprawność fizyczna i psychiczna pracowników, co wydłuża okres ich aktywności zawodowej w dobrym zdrowiu. Zdrowi pracownicy pracują wydajniej, z większym zaangażowaniem. Korzyści ekonomiczne dla przedsiębiorstwa to: zmniejszenie absencji i kosztów z nią związanych, czyli oszczędności dla firmy, zdrowsi pracownicy pracują wydajniej, mocno działa również aspekt wizerunkowy, który ma przełożenie na wzrost zaufania do firmy ze strony pracowników i kontrahentów. Wśród aspektów społecznych przy prowadzeniu działań prozdrowotnych znajduje się oczywiście społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa, która wspiera system opieki medycznej państwa, a zdrowi pracownicy nawiązują lepsze relacje społeczne.
Forum wymiany doświadczeń: Okazją do rozmów, wymiany własnych doświadczeń będzie organizowane jesienią tego roku Forum Zdrowego Biznesu (www.forum-zdrowego.biznesu.pl), które odbędzie się w trzech lokalizacjach: Gliwice (26.09.2018), Poznań (17.10.2018), Warszawa (14.11.2018). Udział w Forum Zdrowego Biznesu jest bezpłatny: Podczas Forum omówione zostaną trzy główne obszary, które bezpośrednio wpływają na budowanie potencjału zdrowotnego pracowników, a przez to na ich efektywność pracy. Psychologowie, ergonomiści, specjaliści w zakresie zarządzania zdrowiem rozmawiać będą nt. zaangażowania pracownika i jego odporności na stres, ergonomii w pracy i życiu codziennym, sensu budowania potencjału zdrowotnego pracowników.
Liderzy Zdrowego Biznesu: Doskonałą okazją do zaprezentowania swoich własnych osiągnięć w zakresie zarządzania zdrowiem w przedsiębiorstwie jest organizowany równolegle z Forum, konkurs Liderów Zdrowego Biznesu. Pokazanie dobrych praktyk oraz rozwiązań, które z sukcesem wdrożone zostały w przedsiębiorstwie umożliwiają nie tylko zdobycie tytułu lidera opinii, ale także wygrania innowacyjnych badań, które pozwolą zarządzać zdrowiem pracowników jeszcze efektywniej.
Organizator: Team Prevent Poland
Oficjalna strona wwww: www.forum-zdrowego-biznesu.pl

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32127662