ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2018

XXVII edycja konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy pn. „Biuro”

 Dodano: 2019-10-28

 

          

      

2018-10-27  

XXVII edycja konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy pn. „Biuro”  

 


17 października 2018 r. w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom XXVII edycji konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy pod hasłem „Biuro”.
Konkurs na plakat bezpieczeństwa pracy dla profesjonalistów jest organizowany przez CIOP-PIB od 1997 r. Partnerami Instytutu są Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie, Łodzi i Warszawie. Konkurs objęty jest patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównego Inspektora Pracy, a w tym roku również Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W czasie trwania kolejnych edycji konkursu do instytutu nadesłano łącznie ponad 4,5 tys. projektów plakatów, spośród których ponad 1,2 tys. zaprezentowano na wystawach pokonkursowych i w katalogach.
Podczas tegorocznego posiedzenia jury, które odbyło się 14 czerwca 2018 r., przyznano 3 nagrody główne i 5 równorzędnych wyróżnień.
Nagrody:
– I nagroda – Róża Szczucka,
– II nagroda – Eugeniusz Skorwider,
– III nagroda – Bartek Zygmunt – Siegmund.
Wyróżnienia:
– Marta Małgorzata Kondratowska,
– Szymon Szymankiewicz,
– Marek Osman (dwie prace uhonorowane wyróżnieniami),
– Kamil Wójcik.
Wybranych zostało także 50 prac do zaprezentowania na wystawach pokonkursowych i w katalogu.
W uroczystości otwarcia wystawy plakatów edycji „Biuro”, połączonej z wręczeniem nagród laureatom, wzięli udział nie tylko autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac, ale także goście z instytucji i urzędów centralnych (m.in. Dariusz Głuszkiewicz – zastępca dyrektora Departamentu Prawa Pracy MRPiPS, Dariusz Mińkowski – zastępca Głównego Inspektora Pracy, Zbigniew Kowalczyk – dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy, Jarosław Wartak – zastępca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w MKiDN, Mariusz Knorowski – kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie) oraz przedstawiciele firm współpracujących z instytutem. W uroczystości uczestniczyli także uczniowie szkół podstawowych z Warszawy i Giżyc, nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie plastycznym pn. „Moje bezpieczne miejsce nauki”.

Tegoroczna wystawa po raz kolejny pokazała, że konkursy na plakat stanowią ogromny potencjał, jeżeli chodzi o materiał edukacyjny dla osób związanych z bhp i nie tylko, a temat bezpieczeństwa pracy jest wspaniałym źródłem inspiracji twórczej dla artystów.

Wystawa plakatów i prac plastycznych dzieci jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych w holu CIOP-PIB w Warszawie (ul. Czerniakowska 16, godz. 8.00-16.00). Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzania!
 

 
  - 1 -