ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2016

Konferencja w Zduńskiej Woli

 Dodano: 2017-10-09

 

          

      

2016-09-29  

Konferencja w Zduńskiej Woli  

 

16 września 2016 r. w Zduńskiej Woli odbyła się konferencja ,,Zdrowie pracowników zyskiem firmy”, która włączyła się w kampanię CIOP-PIB. Główny cel kampanii to propagowanie wiedzy o tworzeniu bezpiecznych warunków pracy oraz dbałości o zdrowie pracowników, w tym m.in. promowanie dobrych praktyk połączonych z wymianą doświadczeń.
Konferencja została zorganizowana przez oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Sieradzu i połączona z obchodami 10-lecia utworzenia oddziału oraz z obchodami Dnia Pracownika Służby BHP. Zgromadziła liczne grono uczestników z całej Polski, a wśród nich prezesów i członków zarządów 10 oddziałów OSPSBHP: Bełchatów, Gdańsk, Kalisz, Katowice, Konin, Leszno, Starachowice, Tarnobrzeg, Warszawa oraz Warszawa Centrum.
W trakcie konferencji wykłady wygłosili przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Dozoru Technicznego, II Oddziału ZUS w Łodzi, CIOP-PIB, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także firmy Korczak. Prelegentami byli również: Piotr Kaczmarek – prezes oddziału OSPSBHP w Kaliszu, wiceprezes ZG stowarzyszenia; Marek Nościusz – prezes oddziału OSPSBHP w Gdańsku, wiceprezes ZG stowarzyszenia. Dobre praktyki w zakresie ochrony zdrowia pracowników zaprezentowali przedstawiciele oddziałów z Bełchatowa, Katowic i Warszawy Centrum.
Zorganizowano też wystawą promującą bezpieczeństwo i higienę pracy. Wśród wystawców byli producenci i dystrybutorzy odzieży i obuwia oraz środków ochrony indywidualnej: Przedsiębiorstwo Odzieżowe KORCZAK, ZZIP ELMETAL, PPO Strzelce Opolskie, AKALA FARAONE, ALFA i OMEGA, SANNORT oraz GRUPA INTERLIS z Kalisza.
Konferencję podsumowała prezes oddziału OSPSBHP w Sieradzu Urszula Tomska, która przedstawiła plany działalności oddziału sieradzkiego na kolejne lata. Jubileusz oddziału był okazją do wielu wystąpień okolicznościowych, podsumowań, życzeń i wyróżnień. Uroczystość zakończono tortem oraz lampką szampana. Wieczorem odbył się BAL BHP, tradycyjnie organizowany przez trzy zaprzyjaźnione oddziały stowarzyszenia w Kaliszu, Lesznie i Sieradzu.
 

 
  - 1 -