ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2018

W Częstochowie zajęcia z psychologii bezpieczeństwa

 Dodano: 2019-07-12

 

          

      

2018-07-11  

W Częstochowie zajęcia z psychologii bezpieczeństwa  

 

29 czerwca 2018 r. częstochowski oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP zorganizował szkolenie dla pracowników służby bhp z zakresu psychologii bezpieczeństwa. Zajęcia prowadziła psycholog Dorota Żytkiewicz z firmy TAM Justyna Pokładnik.
Szkolenie podzielone było na trzy dwugodzinne moduły tematyczne. Dwie części szkolenia obejmowały szczegółowe omówienie postaw ludzi łamiących zasady w pracy, co przekłada się na zwiększenie ryzyka wystąpienia negatywnych skutków ich postępowania. Prowadząca omówiła zmiany pracowniczych zachowań oraz ich wpływ na ocenę zagrożeń. Ostatnia część szkolenia odbyła się w podziale na grupy – obejmowała prowadzenie rozmów z pracownikami i wskazywanie na łamanie zasad podczas pracy. Szkolenie zakończyło się krótkim podsumowaniem i wręczeniem zaświadczeń uczestnikom.
Po szkoleniu odbyło się spotkanie integracyjne, na którym zarząd podsumował pierwsze półrocze działalności. Podczas spotkania wymieniano się doświadczeniami i dyskutowano o planach na drugą część roku.
 

 
  - 1 -