ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2019

Dzień dziecka trwa cały rok

 Dodano: 2020-09-11

 

          

      

2019-09-10  

Dzień dziecka trwa cały rok  

 

Kim chcesz zostać w przyszłości? Trudno zliczyć, ile razy każde dziecko słyszy to pytanie. Policjantem, lekarzem, strażakiem, a może… behapowcem? Dzień Dziecka 2019 stał się dla OSPSBHP w Radomiu znakomitą okazją, by rozpocząć projekt integracyjno-edukacyjny pod hasłem: „Jak dorosnę zostanę behapowcem”. I kontynuować go w kolejnych miesiącach.

Nietypowy piknik rodzinny odbył się 1 czerwca 2019 r. na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, która była jednym z partnerów imprezy. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy pracowników służby bhp wraz z dziećmi, wnukami i innymi przedstawicielami przyszłych pokoleń behapowców. Na uczestników w każdym wieku czekało mnóstwo angażujących atrakcji, przygotowanych przez Państwową Straż Pożarną oraz członków radomskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

Piknik rozpoczął się od narady i szkolenia wstępnego bhp, których celem było wprowadzenie dzieci i młodzieży w problem bezpieczeństwa oraz wzbudzenie ich zainteresowania tematyką.
Przez cały dzień najmłodsi poznawali zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać nie tylko w czasie wakacyjnych podróży, ale również na co dzień, w domu czy w szkole. Szczególny nacisk prowadzący położyli na zagrożenia pożarowe. Dzięki interaktywnej formie zajęć, nabywanie wiedzy było skuteczne i przyjemne, a wymagający mali odbiorcy nie nudzili się ani przez chwilę. Dzieci wzięły udział w unikatowym projekcie „Bezpieczny dom”. Bawiły się w specjalnie zaaranżowanym do celów szkoleniowych mieszkaniu, uruchamiając piekarnik z frytkami. Szybko zapomniały o włączonym urządzeniu i udały się na część edukacyjną zajęć. Po chwili z kuchni zaczął wydobywać się gęsty dym. Oczywiście cała akcja przebiegała w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Uczestnicy zostali ewakuowani na miejsce zbiórki oraz poinstruowani, jak zachować się podczas prawdziwego pożaru. Na szczęście nikt nie musiał smażyć frytek, ponieważ o oprawę gastronomiczną wydarzenia zadbał nasz kolejny partner – restauracja McDonald's z Radomia (lokal przy ul. Czarneckiego).

Zgodnie stwierdziliśmy, że jeden Dzień Dziecka w roku to za mało, dlatego postanowiliśmy spotkać się jeszcze raz – u partnera naszego pikniku: w Parku Trampolin JumpWorld w Radomiu. Załoga JumpWorld obdarowała małych uczestników bezpłatnymi wejściówkami na drugą część imprezy. Na terenie Parku Trampolin czekały m.in. praktyczne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poprowadził je ratownik medyczny i członek radomskiego oddziału OSPSBHP, Benedykt Pikiel. Ćwiczenia, mimo trudnej tematyki, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przyszłych behapowców i wywołały lawinę pytań do prowadzącego. Po pozytywnym zdaniu „egzaminu”, dzielni ratownicy udali się na trampoliny. Wideorelację z obu części Dnia Dziecka 2019 po raz pierwszy zaprezentowaliśmy podczas „Regionalnej wymiany doświadczeń w zakresie metod szkolenia i uatrakcyjnienia szkoleń bhp”, która odbyła się w dniach 30-31 sierpnia w Garbatce-Letnisku, przyciągając praktyków z 11 oddziałów OSPSBHP.

Realizując projekty dla dzieci, nie tylko budujemy świadomość bezpieczeństwa wśród przyszłych pokoleń, ale również pokazujemy młodym ludziom, że szkolenia bhp są niezapomnianą, wartościową przygodą. Organizacja imprez branżowych sprzyja także osiąganiu jednego z kluczowych celów OSPBHP – pozwala budować silne, pozytywne relacje w gronie behapowców, członków naszego radomskiego oddziału OSPSBHP.

radomscyBEHAPOWCY  

 
  - 1 -