ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2017

Eksploatacja i konserwacja żurawi budowlanych

 Dodano: 2018-12-21

 

          

      

2017-12-20  

Eksploatacja i konserwacja żurawi budowlanych  

 

13 grudnia 2017 r. w Centrum Bezpieczeństwa Technicznego UDT w Częstochowie odbyło się czwarte szkolenie zorganizowane dla członków częstochowskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Zebranych przywitał dyrektor oddziału UDT Marek Krygier. Za dotychczasową współpracę i organizację szkoleń pracownikom UDT podziękował Andrzej Nowak, prezes oddziału OSPSBHP w Częstochowie. Na szkoleniu UDT, oprócz Marka Krygiera, reprezentowali: Dariusz Misiak, Jakub Migalski, Andrzej Benduch oraz Magdalena Psiuk.
Tematem przewodnim grudniowego szkolenia była eksploatacja i konserwacja żurawi budowlanych różnego typu. Prelegenci omówili szczegółowo: kwalifikacje obsługi i konserwatora, decyzję dopuszczenia przez UDT, dziennik obsługi, dziennik konserwacji. Wskazali na najczęstsze nieprawidłowości podczas eksploatacji i konserwacji. Przytoczyli również liczne przykłady zastosowań żurawi i dźwigów w zależności od lokalizacji i rodzaju wykonywanych prac.
Prowadzący zajęcia podkreślali, że bardzo istotne podczas stosowania żurawi są organizacja pracy i szkolenia na wysokim poziomie. Natomiast błędy eksploatacyjne (podczas obsługi i konserwacji) są główną przyczyną wypadków.
Na zakończenie zapowiedziano temat następnego spotkania – ,,Stosowanie podestów ruchomych na budowie”, które zaplanowano na I kwartał przyszłego roku.
 

 
  - 1 -