ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2014

Stres – nie, dziękuję

 Dodano: 2015-10-28

 

          

      

2014-10-27  

Stres – nie, dziękuję  

 

20 września br. w Debrzynie na Kaszubach odbyła się konferencja pt.: „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”, zorganizowana w ramach kampanii Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy z cyklu „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”.
Stres jest dla większości ludzi zjawiskiem negatywnym, nieprzyjemnym, którego chcieliby uniknąć. Także w badaniach naukowych podkreśla się rolę stresu jako czynnika osłabiającego zdrowie psychiczne i fizyczne, jak również pogarszającego sprawność działania w różnych sferach życia człowieka. Z drugiej strony stres jest zjawiskiem nieuchronnym, codziennym i nie da się go wyeliminować, zwłaszcza w czasach rosnących wymagań związanych z pracą. Efektywne radzenie sobie ze stresem jest więc umiejętnością kluczową, a celem konferencji było zaznajomienie uczestników ze sposobami radzenia sobie stresem. Cisza i bliskość dziewiczych lasów Wdzydzkiego Parku ułatwiły to zadanie.
Organizatorami konferencji , która odbyła się pod patronatem Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, byli: AQUA – Sopot Sp. z o.o. Lider Bezpiecznej Pracy przy CIOP-PIB oraz Mariusz Butowski, Ekspert BHP, certyfikowany przez CIOP-PIB. W konferencji wzięło udział około trzydziestu osób.  

 
  - 1 -