ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2019

Konferencja z okazji 28 kwietnia w Rzeszowie

 Dodano: 2020-05-08

 

          

      

2019-05-07  

Konferencja z okazji 28 kwietnia w Rzeszowie  

 

26 kwietnia 2019 r. w Rzeszowie z inicjatywy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbyła się 4 edycja konferencji organizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 150 osób z całego kraju, a wśród gości znaleźli się m.in.: Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, Stanisław Kruczek – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Wiesław Łyszczek – Główny Inspektor Pracy, Ewa Papiewska-Borkowska – dyrektor Oddziału ZUS w Rzeszowie, Krystyna Domaradzka – dyrektor Oddziału ZUS w Jaśle, Jarosław Skolik – Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego. Konferencja została zorganizowana przez ZUS przy współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie oraz miejscowym oddziałem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Partnerami wydarzenia byli m.in. CIOP-PIB, WITD w Rzeszowie, UTK, PSP, UDT, RDLP w Krośnie.
Dzień wcześniej, przy pomniku ofiar wypadków przy pracy w Tarnobrzegu-Machowie, odbyło się spotkanie upamiętniające ofiary wypadków przy pracy, w którym uczestniczyli przedstawiciele: Wojewody Podkarpackiego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu, Państwowej Inspekcji Pracy, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, Prezydent Tarnobrzega i lokalne media.
Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy – Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych to święto obchodzone corocznie 28 kwietnia – proklamowane przez Międzynarodową Organizację Pracy we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia oraz Międzynarodową Konfederacją Związków Zawodowych. W Polsce święto obchodzone jest od 2003 r. – na mocy uchwały Sejmu RP. Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od kilku lat realizuje szereg przedsięwzięć mających na celu popularyzację i przekaz wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, w tym z zakresu wypadków przy pracy.
 

 
  - 1 -