ATEST Ochrona Pracy

21 czerwca 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Marzec 2018 - Maj 2018

Woj. dolnośląskie: W pralni ekologicznej pracownica pracowała przy maglu elektrycznym. Doszło do wciągnięcia ręki kobiety przez wał magla - poszkodowana doznała zdarcia skóry od łokcia do dłoni.

Woj. kujawsko-pomorskie: Pracownica sklepu włożyła makulaturę do prasy zgniatającej kartony połączonej z kontenerem na odpady. Pokrywa zakrywająca mechanizm zgniatania tektury samoczynnie opadła i uderzyła kobietę. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała złamania ręki.

Woj. lubelskie: Na terenie zakładu zajmującego się obróbką drewna zleceniobiorca przecinał deskę przy użyciu wielopiły. W czasie wykonywania pracy doszło do wyrzutu deski. Odrzucony element wbił się mężczyźnie w udo.

Woj. łódzkie: Na terenie zakładu zajmującego się recyklingiem odpadów, gdy pracownik czyścił rurociąg instalacji do przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych nastąpił wybuch, w wyniku którego poszkodowany doznał oparzeń trzeciego stopnia twarzy i klatki piersiowej.

Woj. małopolskie: Pracownik wykonywał pracę na maszynie do produkcji zbrojenia budowlanego. W czasie wyginania elementu stalowego doszło do wyślizgnięcia się detalu, który uderzył mężczyznę w prawe oko. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia gałki ocznej.

Woj. mazowieckie: Na terenie zakładu produkującego opakowania pracownik w celu wykonania pracy na wysokości około 2 metrów został podniesiony wózkiem widłowym. W trakcie podnoszenia mężczyzna stracił równowagę i spadł na podłoże. Doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. mazowieckie: Pracownik za pomocą odśnieżarki spalinowej odśnieżał chodnik prowadzący do budynku firmy. Po przejechaniu około 3 metrów wstrzymał pracę z powodu zablokowania się wylotu śniegu z odśnieżarki. W celu usunięcia nadmiaru śniegu zmniejszył obroty silnika do minimum i włożył prawą rękę do wylotu. W tracie wykonywania tej czynności doszło do kontaktu ręki z wirnikiem. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu dwóch palców.

Woj. podlaskie: Operator maszyny na hali produkcyjnej usuwał zator w instalacji wentylacyjnej pilarki do cięcia poprzecznego detali drewnianych w trakcie pracy urządzenia. Podczas wykonywania pracy doszło do kontaktu palców lewej ręki z wirującą tarczą pilarki. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. podlaskie: Pracownik przecinał nożycami ręcznymi drut spawalniczy, który był nawinięty na bębnie. Doszło do rozluźnienia nawiniętego drutu, więc mężczyzna odłożył końcówkę drutu, który w wyniku rozprężenia napięcia powstałego podczas cięcia, odskoczył w kierunku mężczyzny uderzając go w oko.

Woj. pomorskie: Na terenie firmy zajmującej się produkcją elementów metalowych pracownica obsługiwała prasę wielotaktową. W czasie wykonywania pracy kobieta włożyła rękę w obszar pracy stempla, próbując odebrać detal. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała urazu palców prawej ręki, w tym amputacji urazowej paliczków palca drugiego i trzeciego.

Woj. pomorskie: Pracownik obsługiwał wielopiłę w tartaku. W czasie wykonywania pracy doszło do odrzutu przecinanego detalu drewnianego. W wyniku zdarzenia mężczyzna został ugodzony drzazgą w okolice krocza.

Woj. wielkopolskie: Na terenie hali produkcyjnej pracownik wykonywał prace na linii pastowniczej. Lewą rękę zbliżył do wału wciskającego masę w siatkę ołowianą, co doprowadziło do pochwycenia dłoni. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. wielkopolskie: Na terenie zakładu pracownik stojąc na rusztowaniu wykonywał prace dociepleniowe budynku. Stracił równowagę i spadł z wysokości ok. 3,5 m na grunt. Poniósł śmierć na miejscu.

Woj. wielkopolskie: Zleceniobiorca wykonywał prace związaną z demontażem podpory pod dźwigarem szalunku płyty balkonowej nowo budowanego budynku. Spadł z poziomu balkonu z wysokości około 4 m na dno wykopu pod garaż. Doznał uszkodzenia kręgosłupa.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 30058542