ATEST Ochrona Pracy

23 listopada 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Sierpień 2017 - Październik 2017

Woj. dolnośląskie: Na polu, gdzie składowano kostki siana, pracownik stojąc na drabinie podawał kostkę siana na stos. Spadł z drabiny na ubitą ziemię z wysokości ok. 4 m, łamiąc kości kręgosłupa.

Woj. dolnośląskie: Na terenie budowy obiektu usługowo-garażowo-magazynowego pracownik zabezpieczał przed opadami atmosferycznymi otwory technologiczne pod okna w stropie budynku. W trakcie pracy wypadł przez niezabezpieczony otwór z wysokości ok. 4 m, wskutek czego doszło do złamania podstawy czaszki oraz obojczyka.

Woj. dolnośląskie: Pracownica sklepu kroiła wędlinę krajalnicą. W czasie wykonywania pracy ręka kobiety przedostała się w strefę pracy tarczy krojącej wędlinę. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała ciężkich obrażeń ciała - amputacji paliczka.

Woj. kujawsko-pomorskie: Dwóch pracowników otrzymało ustne polecenie wykonania pracy polegającej na udrożnieniu odcinka kanalizacji sanitarnej o długości 35 m znajdującego się między dwiema studzienkami. Prace te polegały na przepłukaniu odcinka wodą pod ciśnieniem podawaną z wozu strażackiego OSP. Pracownicy rozpoczęli pracę od otwarcia włazów do studzienki kanalizacyjnej. Jeden z nich wszedł do jej wnętrza na głębokość ok. 4,5 m. Drugi pracownik, prawdopodobnie chcąc pomóc koledze, również wszedł do środka. Po dłuższej nieobecności pracowników, w wyniku rozpoczętej akcji poszukiwawczej, zostali obaj znalezieni martwi w studzience.

Woj. podkarpackie: W firmie zajmującej się produkcją i dystrybucją płyt drewnopodobnych podczas opróżniania silosu z trocin doszło do wybuchu, a następnie do zapalenia się pyłu drzewnego. W wyniku zdarzenia zostało poparzonych czterech pracowników (jeden doznał poparzeń II i III stopnia 22% powierzchni ciała, drugi z poszkodowanych doznał oparzeń I i II stopnia, dwaj pozostali doznali oparzeń I stopnia).

Woj. pomorskie: Na terenie zajezdni tramwajowej pracownik idąc przez halę potknął się i wpadł do kanału naprawczego. Upadając uderzył głową o krawędź półki. W rezultacie doznał licznych ciężkich obrażeń ciała, w tym pęknięcia podstawy czaszki i utraty wzroku w lewym oku.

Woj. pomorskie: Podczas układania poszycia dachowego z blachy trapezowej robotnik cofał się po ułożonym już fragmencie poszycia. Po dojściu do krawędzi dachu stracił równowagę i spadł z wysokości około 6 m na teren przylegający do budynku. W rezultacie mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała w postaci silnego wstrząsu mózgu i złamania ręki.

Woj. pomorskie: Pracownik kosił trawę w pobliżu rowu melioracyjnego. Podczas wykonywania pracy doszło do osunięcia się skarpy, wskutek czego mężczyzna wpadł do rowu wypełnionego wodą i utopił się. Jego ciało zostało znalezione przez patrol policji.

(Źródło: GIP)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 27574375