ATEST Ochrona Pracy

22 października 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Lipiec 2018 - Wrzesień 2018

Woj. śląskie: Dwóch pracowników myło butelki szklane z resztek farby na hali matowania, w zakładzie produkującym szkło z przeznaczeniem na opakowania. Mężczyźni poparzyli ręce wodorotlenkiem sodu, który przedostał się z części karuzelowej maszyny do miejsca pracy przy przenośniku transportującym butelki.

Woj. śląskie: Na terenie huty, podczas transportu paczki prętów przy użyciu suwnicy, doszło do wysunięcia się jednego z transportowanych elementów z zawiesi. Wysunięty pręt upadł na posadzkę i uderzył pracownika w nogę. Poszkodowany doznał urazu stawu skokowego lewej nogi.

Woj. śląskie: W magazynie chemicznym na terenie huty pracownik transportował z jednej palety na drugą worek cementu o wadze 30 kilogramów. W czasie wykonywania pracy doznał urazu kręgosłupa.

Woj. małopolskie: Na terenie firmy produkującej meble pracownik ciął na wielopile drewniany detal. Podczas wykonywania pracy doszło do oderwania się kawałka drewna, który wbił się w rękę mężczyzny.

Woj. małopolskie: Pracownik wykonywał prace konserwacyjne na dachu budynku na terenie spółdzielni. W czasie wykonywania pracy jedna z płytek eternitowych załamała się w miejscu, w którym stał mężczyzna. W wyniku zdarzenia spadł on z wysokości około 5 metrów na betonowe podłoże, doznał stłuczenia klatki piersiowej.

Woj. małopolskie: W stolarni pracownik przecinał element meblarski na pilarce formatowej, która nie była wyposażona w klin rozszczepiający i osłonę tarczy tnącej. Doszło do kontaktu kciuka prawej ręki mężczyzny z będącą w ruchu tarczą pilarki. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu kciuka.

Woj. mazowieckie: Na terenie budowy ubojni drobiu pracownik wykonywał prace dekarskie na dachu wznoszonej hali produkcyjnej. Spadł z wysokości około 7 metrów na ziemię - zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Woj. mazowieckie: Pracownica restauracji w czasie pracy w kuchni dotknęła kuchenki indukcyjnej i została porażona prądem elektrycznym. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

Woj. podkarpackie: Na zwrotnicy kolejowej firmy zajmującej się transportem szynowym pracownik sprzęgał wagony. Wpadł pod koła wagonu i poniósł śmierć na miejscu.

Woj. podlaskie: Pracownik obsługiwał maszynę - zaginarkę blachy na terenie firmy produkującej metalowe meble. W czasie wykonywania pracy prawa ręka mężczyzny znalazła się w przestrzeni pracy urządzenia. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał zmiażdżenia palca wskazującego.

Woj. zachodniopomorskie: W remontowanym tunelu pod trasą komunikacyjną pracownik czyścił maszynę do torkretowania. Włożył rękę do gardzieli maszyny, której wewnętrzne elementy były w ruchu, co spowodowało amputację czterech palców prawej ręki.

Woj. zachodniopomorskie: Zleceniobiorca, niewyposażony w hełm ochronny i środki ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości, montował na szóstym ostatnim podeście rusztowania (tj. na wysokości około 12 metrów) elementy balustrad rusztowania systemowego ustawianego przy budynku. Upadł z tej wysokości, doznając licznych ciężkich obrażeń ciała, w tym: urazu głowy, wstrząsu mózgu.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31216076