ATEST Ochrona Pracy

29 maja 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Marzec 2017 - Maj 2017

Woj. dolnośląskie: Pracownica obsługiwała wiertarkę stołową w rękawicach. Podczas wykonywania pracy doszło do pochwycenia rękawicy roboczej i lewej ręki przez element wirujący maszyny. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała amputacji paliczka małego palca.

Woj. kujawsko-pomorskie: Mężczyzna zatrudniony na podstawie umowy agencyjnej podczas zamykania bramy w magazynie włożył palce prawej ręki pomiędzy skrzydła bramy. Te zamykając się zmiażdżyły mu kciuk.

Woj. kujawsko-pomorskie: Podczas opróżniania zbiornika zawierającego roztwór wody z wapnem pracownik cukrowni został oblany cieczą o temperaturze ok. 60°C. W efekcie mężczyzna doznał poparzeń ok. 40-50% powierzchni ciała.

Woj. kujawsko-pomorskie: Zatrudniony mierzył konstrukcję zbiornika. Znajdując się na wysokości około 3 m nad poziomem podłoża, chciał przejść na stojącą obok drabinę. W czasie przechodzenia doszło do jej rozsunięcia. Mężczyzna spadł na posadzkę i doznał obrażeń głowy.

Woj. łódzkie: Podczas uboju trzody chlewnej pracownik ubojni uderzył się siekierą w podudzie. W wyniku zdarzenia doznał złamania kości prawej nogi.

Woj. małopolskie: W budynku, gdzie prowadzone były prace remontowo-wyburzeniowe, odpadła część stropu. Spadający fragment konstrukcji uderzył w stojącego na rusztowaniu zleceniobiorcę. W rezultacie uderzenia mężczyzna spadł z rusztowania doznając urazu głowy.

Woj. mazowieckie: Na terenie firmy pracownik montował zestaw kontenerów mieszkalnych. W trakcie wykonywania pracy mężczyzna spadł z wysokości około 3 m. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono u niego zmiażdżenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Woj. mazowieckie: W zakładzie drobiarskim pracownik zawieszał kurczaki na linii ubojowej. W czasie pracy zahaczył kciukiem lewej dłoni o strzemiączko, w które wkłada się łapy kurczaków. Mężczyzna odruchowo z dużą siłą szarpnął palcem, co doprowadziło do jego częściowej amputacji.

Woj. mazowieckie: W zakładzie produkującym wyroby z drewna pracownik, obywatel Ukrainy, wykonywał prace na frezarce. W czasie obsługi urządzenia doszło do obcięcia trzech palców prawej ręki.

Woj. mazowieckie: W zakładzie unieszkodliwiania odpadów kierowca zakładał plandekę na samochód ciężarowy, stojąc na drabinie. Mężczyzna stracił równowagę i spadł na podłoże. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu kręgosłupa i został przewieziony do szpitala.

(Źródło: GIP)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 25172503