ATEST Ochrona Pracy

24 września 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Lipiec 2017 - Wrzesień 2017

Woj. łódzkie: Na podstacji trakcyjnej podczas comiesięcznego przeglądu wyłącznika szybkiego prądu BWS w rozdzielni prądu stałego 3 kV, pracownik został porażony prądem elektrycznym. W wyniku zdarzenia zmarł.

Woj. łódzkie: Pracownica mleczarni wykonywała pracę przy maszynie do pakowania twarogu. Kiedy maszyna zacięła się, kobieta próbowała ją odblokować i ponownie uruchomić. W tym samym czasie maszyna zaczęła ponownie działać. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała amputacji trzech palców lewej dłoni.

Woj. mazowieckie: Na budowie obiektu handlowego pracownik wykonywał prace na rusztowaniu. W pewnym momencie stracił równowagę i spadł z wysokości około 2 metrów na ziemię. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania obu nóg.

Woj. mazowieckie: Na terenie zakładu zajmującego się produkcją komponentów owocowych, podczas wykonywania prac związanych z obsługą urządzenia do rozmrażania owoców, pracownik włożył prawą rękę do jego wnętrza. Będąca w ruchu część maszyny zraniła rękę mężczyzny. W rezultacie doznał ran szarpanych przedramienia.

Woj. mazowieckie: Pracownik dokonywał obchodu placu budowy, podczas którego wpadł do szybu windowego. Sam zadzwonił po pomoc pod numer alarmowy 112. Po przybyciu patrolu policji na miejsce wypadku mężczyzna nie dawał już oznak życia - poszkodowany zmarł.

Woj. mazowieckie: Pracownik kosił trawę kosiarką na boisku szkolnym. Chcąc sprawdzić sprawność kosiarki, mężczyzna włożył dłoń w obszar pracy elementów tnących. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał obcięcia opuszków czterech palców prawej ręki.

Woj. mazowieckie: Pracownik spinał wagony na bocznicy kolejowej. Mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i doszło do ściśnięcia kciuka prawej ręki sprzęgiem. W efekcie doszło do lekkich obrażeń ciała.

Woj. mazowieckie: Robotnik budowlany włożył rękę pod łyżkę koparki, która została przez nią przygnieciona. W efekcie doszło do jej złamania i zranienia.

Woj. mazowieckie: W firmie transportowej podczas sprawdzania dokumentów ładunku pracownik wszedł na stopień samochodu ciężarowego od strony pasażera. Mężczyzna prawdopodobnie poślizgnął się, spadł ze stopnia i upadając uderzył głową o twarde podłoże. W wyniku zdarzenia zmarł.

Woj. mazowieckie: Zatrudniony w kuchni mielił mięso przy użyciu maszyny typu "wilk". W czasie wykonywania pracy mężczyzna włożył prawą rękę do jej wnętrza. W wyniku zdarzenia doszło do obcięcia części palca wskazującego przez będący w ruchu ślimak urządzenia.

Woj. podlaskie: Na terenie mleczarni, w magazynie materiałów niebezpiecznych, pracownik pobierał kwas azotowy ze zbiornika. W czasie wykonywania tej pracy doszło do poparzenia dróg oddechowych mężczyzny oparami kwasu. W konsekwencji zdarzenia doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. śląskie: Przy wielorodzinnym budynku mieszkaniowym, gdzie prowadzone były prace termomodernizacyjne, w czasie montażu rusztowania jeden z elementów spadł z wysokości około 30 metrów na pracownika przebywającego na poziomie zerowym. W efekcie poszkodowany doznał złamania żeber i ogólnych potłuczeń.

Woj. śląskie: W pomieszczeniu biurowym banku, pracownica obsługiwała niszczarkę do dokumentów. W czasie wykonywania pracy prawdopodobnie doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej i powstania łuku elektrycznego. W wyniku zdarzenia poparzeniu uległa twarz kobiety oraz spaliła się część jej włosów.

Woj. śląskie: W zakładzie zajmującym się wytwarzaniem kostki brukowej i galanterii betonowej, doszło do uwolnienia się amoniaku w czasie przygotowywania mieszanki do produkcji elementów betonowych. W wyniku zdarzenia zatruciu uległo dwóch pracowników.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 26862615