ATEST Ochrona Pracy

26 kwietnia 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Luty 2018 - Kwiecień 2018

Woj. kujawsko-pomorskie: Na terenie firmy zajmującej się produkcją mebli ogrodowych zleceniobiorca przecinał drewniany element przy użyciu pilarki tarczowej. W czasie wykonywania pracy doszło do kontaktu małego palca z będącą w ruchu tarczą. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał amputacji palca.

Woj. łódzkie: Na terenie zakładu produkującego noże specjalistyczne pracownik przecinał element za pomocą pilarki tarczowej. W czasie wykonywania pracy lewa ręka mężczyzny dostała się w strefę obrotu tarczy. Poszkodowany doznał ciężkiego urazu ręki.

Woj. mazowieckie: Na budowie stadionu pracownik wykonywał prace transportowe na stropie. Spadł przez otwór technologiczny z wysokości około 2,5 metra, doznając obrażeń kręgosłupa.

Woj. mazowieckie: Na terenie budowy pracownik zakładał zamki spinające szalunek słupa stropowego na IV kondygnacji budynku. Stracił równowagę i spadł na poziom gruntu. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Woj. mazowieckie: Na terenie osiedla dwóch pracowników wykonywało prace związane z remontem wiaty śmietnikowej. Doszło do załamania się stropu wiaty, na którym przebywali mężczyźni. W wyniku zdarzenia jeden z nich został przysypany gruzem i zmarł, a drugi doznał lekkich obrażeń ciała.

Woj. mazowieckie: Na terenie parkingu firmy zajmującej się logistyką kierowca podpiął naczepę do samochodu ciężarowego, wyszedł z szoferki i nie zaciągnął hamulca ręcznego. Po wyjściu z pojazdu mężczyzna stanął za samochodem. Ten nagle zaczął się toczyć i przygniótł go. W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany zmarł.

Woj. mazowieckie: W zakładzie papierniczym pracownik serwisu technicznego podniósł się na wózku widłowym i wyszedł z kosza na widły wózka. Spadł na posadzkę i poniósł śmierć na miejscu.

Woj. pomorskie: Na terenie przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji galanterii ogrodowej pracownik wykonywał pracę na wielopile. W czasie pracy mężczyzna operował rękoma w okolicy przekładni pasowej, nie wyłączając urządzenia. W wyniku kontaktu palca lewej ręki z będącym w ruchu elementem napędu maszyny poszkodowany doznał amputacji palca.

Woj. warmińsko-mazurskie: W firmie zajmującej się produkcją sklejki pracownica myła będące w ruchu walce w maszynie do sklejania (sklejarce). Prawa ręka kobiety została pochwycona przez poruszające się walce, w wyniku czego poszkodowana doznała zmiażdżenia palców dłoni.

Woj. zachodniopomorskie: W zakładzie przetwórstwa spożywczego pracownik przy użyciu pilarki taśmowej oprawiał ryby do dalszego przetwarzania. W czasie wykonywania pracy doszło do kontaktu lewej ręki mężczyzny z narzędziem tnącym urządzenia, wskutek czego doznał rany ciętej lewej ręki oraz uszkodzenia ścięgna i kości palca wskazującego.

(Źródło: GIP)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 29502039