ATEST Ochrona Pracy

16 grudnia 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Sierpień 2018 - Listopad 2018

Woj. lubelskie: Na terenie zakładu produkującego foliowe opakowania pracownik przecinał tuleje papierowe przy użyciu przecinaka. W czasie wykonywania pracy doszło do amputacji części palca wskazującego prawej ręki.

Woj. lubelskie: Trzech pracowników pracowało w zespole, który malował poziome znaki na jezdni, na drodze krajowej. W czasie gdy mężczyźni wykonywali pracę, wjechał w nich samochód dostawczy. W wyniku zdarzenia jeden z poszkodowanych zmarł na miejscu, a dwóch pozostałych doznało lekkich obrażeń ciała.

Woj. łódzkie: Na terenie firmy specjalizującej się w produkcji profili stalowych i blach oraz elementów giętych z rur pracownik obsługiwał giętarkę CNC. W czasie wykonywania pracy doszło do amputacji urazowej palca jego prawej ręki.

Woj. łódzkie: Pracownica obsługująca magiel w pralni, znalazła się blisko strefy obrotu wału magla, co doprowadziło do pochwycenia kciuka przez obracający się element maszyny. W wyniku zdarzenia doznała amputacji palca.

Woj. pomorskie: W czasie remontu wiaduktu kolejowego pięciu pracowników stojąc na podeście rusztowania podwieszało rury stalowe (o wadze około 100 kg) i mocowało je pod obrzeżem wiaduktu. Nadmierne obciążenie doprowadziło do odgięcia trzech haków mocujących podest do konstrukcji rusztowania i upadku podestu wraz pracownikami z wysokości około 6 m. W wyniku zdarzenia doznali lekkich obrażeń ciała.

Woj. śląskie: Na terenie nadleśnictwa pracownik okrzesywał ścięte drzewo. W czasie wykonywania pracy pilarką łańcuchową doszło do nagłego odbicia narzędzia. W wyniku zdarzenia poszkodowany zranił łydkę prawej nogi.

Woj. wielkopolskie: Pięciu pracowników wykonywało pracę w narażeniu na promieniowanie UVC emitowane z lampy bakteriobójczej w zakładzie przygotowującym gotowe posiłki. W wyniku przebywania przez siedem godzin w tych warunkach każdy z pracujących doznał uszkodzenia nabłonka rogówki oka.

Woj. wielkopolskie: Pracownik obsługujący samochód służący do wywozu odpadów komunalnych stał na stopniu jego komory załadunkowej. W czasie pracy mężczyzna spadł ze stopnia. W wyniku upadku doznał ciężkich obrażeń ciała. Na terenie firmy produkującej wyroby ze stali nierdzewnej, na placu wewnątrzzakładowym osoba samozatrudniająca się jechała na tylnym po-moście samochodu IVECO. Podczas manewru zawracania mężczyzna upadł na betonową powierzchnię placu. W wyniku zdarzenia doznał urazu głowy - pęknięcia podstawy czaszki oraz licznych innych urazów.

Woj. wielkopolskie: Pracownik wykonywał prace na maszcie telekomunikacyjnym o wysokości około 60 metrów. Mężczyzna podczas schodzenia z masztu, po wyczepieniu się z elementu mocującego linę asekuracyjną, upadł z wysokości około 50 metrów. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Woj. wielkopolskie: W przedsiębiorstwie produkującym wyroby z drewna pracownik obsługiwał wielopiłę. W czasie pracy doszło do odrzutu drewnianego elementu i uderzenia operatora maszyny. Odrzucony kawałek wbił się poszkodowanemu w udo.

(Źródło: GIP)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31661758