ATEST Ochrona Pracy

18 listopada 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Sierpień 2018 - Październik 2018

Woj. dolnośląskie: Na terenie firmy produkującej płytki dekoracyjne pracownik docinał płyty wiórowe na stołowej pilarce tarczowej. Mężczyzna dotknął palcem wskazującym lewej ręki tarczy urządzenia, znajdującej się w ruchu. Poszkodowanemu w wyniku zdarzenia amputowano paliczek palca wskazującego.

Woj. dolnośląskie: W kopalni miedzi na oddziale wydobywczym pracowało dziesięciu pracowników. Gdy doszło do samoistnego wstrząsu górotworu siedmiu pracowników doznało lekkich obrażeń ciała.

Woj. dolnośląskie: W zakładzie produkującym wyroby stolarskie pracownica przy użyciu wiertarki wierciła otwory w drewnianym elemencie. Kobieta dotknęła rękawicą obracającego się wiertła narzędzia, w wyniku czego doszło do skręcenia i oderwania części kciuka lewej ręki.

Woj. kujawsko-pomorskie: Na terenie firmy zajmującej się produkcją wyrobów higienicznych pracownik czyścił młynek znajdujący się w ciągu technologicznym produkcji materiałów z tworzyw sztucznych. Mężczyzna włożył prawą rękę do wnętrza urządzenia, co doprowadziło do jej pochwycenia przez będące w ruchu elementy młynka. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał zmiażdżenia palców ręki.

Woj. podkarpackie: Na terenie lasu pracownik koordynował prace związane z transportem kłód drewna ze stosu na samochód, przy użyciu żurawia zamontowanego na pojeździe. Mężczyzna został uderzony transportowaną kłodą w plecy. Doznał złamania żeber i uszkodzenia kręgosłupa.

Woj. podkarpackie: Na terenie lasu pracownik ścinał drzewo. W czasie wykonywania pracy doszło do niekontrolowanego upadku ściętego drzewa i przygniecenia mężczyzny. W wyniku zdarzenia poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Woj. podkarpackie: Pracownik budowy podczas wykonywania prac na balkonie spadł z wysokości około 10 metrów na ziemię, odnosząc śmiertelne obrażenia.

Woj. podkarpackie: Przedsiębiorca stojąc na drabinie montował instalację odgromową na budynku mieszkalnym. Spadł z drabiny z wysokości około 2 metrów na ziemię, doznając urazu kręgosłupa.

Woj. śląskie: Na budowie linii kolejowej pracownik stojąc na podeście roboczym pociągu trakcyjnego montował sieć trakcyjną. W czasie pracy mężczyzna został śmiertelnie porażony prądem elektrycznym.

Woj. śląskie: Na terenie kopalni pracownik wykonywał wkładki ociosowe. Doszło do zawału skał stropowych i przygniecenia mężczyzny bryłą skalną o wymiarze 1,4 x 0,8 m. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu żeber i kręgosłupa (podejrzenie uszkodzenia rdzenia kręgowego).

Woj. śląskie: W hali produkcyjnej pracownik obsługiwał wiertarkę kolumnową. Lewa ręka mężczyzny dostała się w strefę obrotu wiertła, co doprowadziło do kontaktu palca wskazującego z obracającym się elementem wiertarki. W wyniku zdarzenia pracownik doznał urazowej amputacji palca.

Woj. śląskie: W podziemnym wyrobisku kopalni pracownik rozbijał młotkiem bryły węgla. Uderzył się młotkiem w twarz i doznał urazu gałki ocznej oraz złamania kości nosa.

Woj. śląskie: W zakładzie produkującym wyroby betonowe pracownik obsługiwał zespół do produkcji kostki brukowej. W czasie pracy mężczyzna zauważył fragment kostki, który wpadł w strefę pracy przenośnika taśmowego i postanowił go wyciągnąć. Podczas próby usunięcia betonowego elementu doszło do pochwycenia prawej ręki mężczyzny przez będący w ruchu element przenośnika. Pracownik doznał uszkodzenia trzech palców, które zostały amputowane w szpitalu.

Woj. warmińsko-mazurskie: Na terenie budowy pracownik stojąc na podeście rusztowania tynkował ściany w pomieszczeniu na parterze. W czasie wykonywania pracy mężczyzna spadł z wysokości około 2 metrów i upadając uderzył głową o betonowe podłoże, doznając śmiertelnych obrażeń.

Woj. zachodniopomorskie: Na terenie gorzelni w pomieszczeniu kotłowni pracownik wykonywał prace związane ze spalaniem odzieży w piecu cylindrycznym. Nastąpiło cofnięcie płomienia, co spowodowało zapalenie się odzieży składowanej w pomieszczeniu. Mężczyzna wykonujący prace został poparzony (50% powierzchni ciała) i zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31417182