ATEST Ochrona Pracy

18 lipca 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Kwiecień 2018 - Czerwiec 2018

Woj. dolnośląskie: Na terenie budowy hali usługowo-handlowej pracownik wykonywał montaż konstrukcji stalowych na dachu budynku. W czasie próby przejścia przez dźwigar mężczyzna potknął się i spadł z wysokości około 4 m uderzając głową o podłoże. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Woj. dolnośląskie: Pracownik (obywatel Ukrainy) przecinał szlifierką kątową beczkę zawierającą resztki substancji o nieznanych właściwościach fizykochemicznych. W czasie wykonywania pracy powstała iskra, która doprowadziła do wybuchu i rozerwania beczki. Odłamki beczki zraniły mężczyznę, a resztki substancji poparzyły go. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Woj. dolnośląskie: Zleceniobiorca wykonywał prace remontowe. Podczas cięcia elementu drewnianego na pilarce stołowej doszło do kontaktu lewej ręki mężczyzny z będącą w ruchu tarczą. W wyniku zdarzenia doszło do amputacji dwóch palców.

Woj. lubelskie: Na budowie pracownik montował instalację wodno-kanalizacyjną na pierwszej kondygnacji. W czasie wykonywania pracy spadł z wysokości około 4 metrów przez otwór technologiczny w stropie. Doznał lekkich obrażeń ciała.

Woj. lubelskie: W zakładzie produkującym elementy do montażu mebli pracownik przecinał płytę laminowaną na pilarce tarczowej formatowej do drewna. Doszło do kontaktu prawej ręki mężczyzny z będącym w ruchu narzędziem maszyny, poszkodowany doznał amputacji kciuka i urazu palca wskazującego prawej ręki.

Woj. podlaskie: Na terenie stacji transformatorowej zleceniobiorca po wejściu do komory transformatora trakcji zbliżył się do elementów czynnych, będących pod napięciem 15 kV. W wyniku zdarzenia mężczyzna został śmiertelnie porażony prądem.

Woj. śląskie: Na terenie zakładu produkującego urządzenia górnicze pracownik odkręcał zawory w butlach z tlenem. W trakcie pracy doszło do zapłonu i wybuchu tlenu w rejonie odkręconych już zaworów czterech butli. Poszkodowany doznał poparzenia rąk i twarzy.

Woj. śląskie: W hucie szkła w czasie przepompowania kwasu fluorowodorowego doszło do rozerwania dozownika i uwolnienia się kwasu. W wyniku zdarzenia doszło do poparzenia trzech pracowników. Jeden zmarł wskutek odniesionych obrażeń, dwóch pozostałych doznało ciężkich obrażeń ciała.

Woj. zachodniopomorskie: Kierowca samochodu do wywozu odpadów komunalnych, wyjeżdżając z posesji ogrodzonej metalowym płotem na ulicę, podjechał zbyt blisko prawej strony bramy. W trakcie wykonywania manewru skręcania tył pojazdu najechał na metalowy słup bramy wjazdowej. Stojący z tyłu samochodu, na stopce przy aparacie wrzutowym, ładowacz został dociśnięty osłoną wrzutową do metalowego słupa ogrodzenia. Poszkodowany doznał urazów wielonarządowych, w tym złamania żeber i urazu miednicy.

Woj. zachodniopomorskie: Na terenie rozbudowy fabryki pracownik (obywatel Ukrainy) wykonywał prace związane z izolacją termiczną dachu wznoszonego budynku. W trakcie układania membrany izolacyjnej mężczyzna spadł z dachu z wysokości ok. 15 m na betonową posadzkę. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Woj. zachodniopomorskie: Pracownik udał się na czwartą kondygnację remontowanej kamienicy, po rusztowaniu wszedł na balkon, gdzie upadł i dostał drgawek. Następnie ze względu na brak (zdemontowane do remontu) barierek na balkonie wpadł w szczelinę między płaszczyzną balkonu a rusztowaniem. W wyniku upadku z wysokości doznał stłuczenia miednicy, złamania kości udowej prawej nogi oraz uszkodzenia kręgu szyjnego. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 30274683