ATEST Ochrona Pracy

26 kwietnia 2024 r.

[Najnowszy numer] [Prenumerata] [Spis treści]     

 

ATEST 2/2024

Interesujące porównanie

Tak się składa, że trochę poradników z zakresu bhp posiadam i znam ich treść. Więc po lekturze artykułu "Kurs nie czyni behapowca" z ciekawością zajrzałem do rozdziału 8 "Szkolenie w zakresie bhp. Kwalifikacje pracowników" poradnika "Podstawy prawne ochrony pracy" autorstwa Ryszarda Celedy i Macieja Sekundy. Biblioteczka pracownicza. Warszawa 1997 r., z którego cytuję zapis: "Problematyka szkolenia i dokształcania została bardzo szczegółowo uregulowana w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. nr 62, poz. 285). Przepis ten wypełnia lukę prawną, jaka miała miejsce od kilku lat".

Nie ma w tym materiale słowa o jakiejś wadliwości przepisu, o której mnóstwo w "Ateście" nr 1/2002 w artykule p. R. Celedy.

Czytanie i porównywanie myśli tego samego autora może nas sporo nauczyć!!!

P. Mikuła

Dodaj swój komentarz


Fala: A co w tym dziwnego ? Jak spojrzenie państwowe - Inspekcyjne to wszystko OK, Lecz punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. ( Kto siedząc na wysokim stołku ma zresztą zdanie przeciwne ? ) (2002-04-14)

Maciej Sekunda: P.Mikuła ma rację, że brakuje tu konsekwencji. Zleceniodawca nie życzył sobie żadnego komentarza autorów, choć pamiętam, że było to przedmiotem sporu z redakcją. Zgadzam się również z Falą, że punkt widzenia ... .W tym przypadku stołek nie ma żadnego znaczenia o czym świadczą wielokrotnie nasze krytyczne uwagi o rozporządzeniu w sprawie szkoleń. (2002-04-23)


Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2002

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58513621