ATEST Ochrona Pracy

24 stycznia 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Październik 2020 - Grudzień 2020

Woj. małopolskie: Pracownik zakładu produkcyjnego miał założone rękawice i obsługiwał wiertarkę stołową. Włożył lewą rękę do strefy pracy narzędzia skrawającego - została pochwycona przez ruchomy element wiertarki. Poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. małopolskie: W miejscu wykonywania robót drogowych operator maszyny drogowej, cofając pojazd, nie zauważył pracownika przebywającego w bliskiej odległości i uderzył w niego maszyną. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu kręgosłupa.

Woj. opolskie: Podczas wykonywania manewru zakrętu przez kierowcę samochodu ciężarowego do wywozu odpadów doszło do upadku pracownika stojącego na stopniu znajdującym się przy komorze załadunkowej. Mężczyzna upadł na jezdnię uderzając głową o podłoże. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego.

Woj. podkarpackie: Na poziomie jedenastej kondygnacji wznoszonego budynku wielorodzinnego dwóch pracowników demontowało szalunki ścian zewnętrznych. Doszło do oderwania się szalunków systemowych od ściany, co doprowadziło do upadku z wysokości obu pracowników. Obaj ponieśli śmierć na miejscu.

Woj. śląskie: Na terenie budowy podziemnego garażu w czasie obsługi spalinowej zacieraczki do betonu doszło do zatrucia tlenkiem węgla czterech pracowników i jednej osoby zatrudnionej na innej podstawie niż umowa o pracę. W wyniku zdarzenia poszkodowani doznali lekkich obrażeń ciała.

Woj. śląskie: Na terenie hali produkcyjnej pracownik czyścił mieszadła włączonego mieszalnika do farb. W trakcie wykonywania pracy lewa ręka mężczyzny została pochwycona przez obracające się mieszadło. W wyniku zdarzenia doznał złamania kości nadgarstka.

Woj. śląskie: Na terenie hali produkcyjnej, w trakcie transportu metalowego elementu o wadze około 76 kg przy użyciu suwnicy, doszło do przygniecenia lewej ręki pracownika do blatu stołu roboczego. Poszkodowany doznał urazowej amputacji paliczka dystalnego palca III i zranienia palca IV lewej ręki.

Woj. śląskie: Na terenie podziemnego wyrobiska, na poziomie 1200 m przodowy brygady sprawdzał obrys wydrążonego chodnika. W trakcie wykonywania zadania doszło do odspojenia się brył skalnych, które przygniotły pracownika. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Woj. śląskie: Zleceniobiorca miał za zadanie wyczyścić transporter ślimakowy pomiędzy sitami obrotowymi maszyn. Mężczyzna przed wykonaniem pracy nie upewnił się, czy maszyna jest wyłączona i wszedł na transporter. Maszyna pracująca w trybie automatycznym uruchomiła się i transporter ślimakowy pochwycił obie nogi mężczyzny, przez co doznał urazowej amputacji podudzi obu nóg.

Woj. wielkopolskie: Pracownica włożyła rękę do leja służącego do transportu cukru, w którym znajdowało się obracające się mieszadło. Doznała amputacji paliczka dalszego środkowego palca prawej ręki.

(Źródło: GIP)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 39546285