ATEST Ochrona Pracy

3 sierpnia 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Kwiecień 2021 - Czerwiec 2021

Woj. łódzkie: Pracownik zakładu obsługiwał maszynę służącą do cięcia kartonu z rolek papieru. W czasie wykonywania zadania mężczyzna włożył głowę do strefy pracy urządzenia. Doprowadziło to do uwięzienia głowy pracownika między konstrukcją a platformą unoszącą palety. Poszkodowany doznał ran ciętych skóry głowy.

Woj. małopolskie: Na terenie sortowni przesyłek podczas sortowania paczek przez urządzenie typu "sorter" doszło do uszkodzenia jednej z paczek. Z uszkodzonej przesyłki wylała się substancja o nieznanym składzie. Przebywający w pobliżu pracownik próbował zabezpieczyć paczkę. W trakcie mężczyzna zasłabł i stracił przytomność w wyniku bezpośredniego kontaktu z rozlaną substancją. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Woj. małopolskie: Na terenie zakładu praktykant (uczeń) obsługiwał wiertarkę stołową. W czasie wykonywania zadania lewa ręka ucznia, na której była założona rękawica ochronna, przedostała się do strefy obrotu wiertła. W wyniku kontaktu rękawicy ochronnej z będącym w ruchu narzędziem wiertarki doszło do wyrwania kciuka lewej ręki.

Woj. śląskie: Na terenie koksowni, po zakończeniu prac związanych z wymianą kurka instalacji gazowej ogrzewającej baterię koksowniczą, doszło do krótkotrwałego zapłonu resztek gazu znajdującego się w instalacji. W wyniku zdarzenia trzech pracowników będących w pobliżu instalacji doznało powierzchownych poparzeń ciała.

Woj. śląskie: Na terenie warsztatu samochodowego podczas rozpalania kotła na paliwo stałe doszło do gwałtownego wyrzutu ognia z paleniska. W wyniku zdarzenia pracownik przebywający w pobliżu kotła doznał oparzeń całego ciała.

Woj. śląskie: Pracownik stojąc na drabinie montował panele fotowoltaiczne na dachu. W trakcie wykonywania zadania spadł z drabiny z wysokości około trzech metrów, doznając ciężkich obrażeń ciała.

Woj. świętokrzyskie: Na dachu budynku zleceniobiorca wykonywał prace remontowe. Podczas realizowania zadania mężczyzna zsunął się z dachu i spadł z wysokości około 4 m na ziemię. W wyniku zdarzenia doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. świętokrzyskie: Na terenie budowy operator koparko-ładowarki w trakcie wykonywania manewru cofania najechał na stojącego za koparką pracownika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. warmińsko-mazurskie: Na terenie budowy pracownik wykonywał prace dekarskie przy krawędzi dachu na wysokości 24 metrów od poziomu terenu. Podczas realizacji zadania mężczyzna stracił równowagę i spadł z wysokości na betonowe podłoże przy ścianie budynku. Poniósł śmierć na miejscu.

Woj. wielkopolskie: Na terenie zakładu pracownik stojąc w koszu zainstalowanym na wózku podnośnikowym był podnoszony w celu wymiany żarówki w lampie oświetleniowej umieszczonej na suficie hali. W trakcie wykonywania zadania głowa mężczyzny została dociśnięta ramą kosza do obudowy lampy oświetlenia elektrycznego. Poszkodowany doznał urazu głowy w postaci pęknięcia kości skroniowej.

Woj. wielkopolskie: W hali ubojni pracownik przeprowadzał parzenie tusz świńskich w zbiorniku z wodą o temperaturze około 64°C. Podczas wykonywania zadania mężczyzna wpadł do zbiornika. Doznał poparzeń około 30% powierzchni ciała.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 42504118