ATEST Ochrona Pracy

27 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Marzec 2019 - Maj 2019

Woj. dolnośląskie: Pracownik hali zakładu wyrabiającego elementy do produkcji mebli, stojąc na podnośniku nożycowym, montował konstrukcję metalową. W czasie pracy stracił równowagę i spadł z wysokości około 4 m na posadzkę, uderzając głową o bloczek betonowy. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Woj. dolnośląskie: W zakładzie produkującym wyroby z tworzyw sztucznych pracownik przecinał nożem folię przyklejoną do obudowy maszyny. W czasie pracy ostrze noża ułamało się i uderzyło mężczyznę w oko. Poszkodowany doznał uszkodzenia gałki ocznej.

Woj. łódzkie: W areszcie śledczym mężczyzna uruchomił samowolnie nieużytkowaną pilarkę stołową. W czasie próby przecięcia listwy lewa ręka mężczyzny przedostała się strefę cięcia tarczy pilarki, w wyniku czego doznał obcięcia czterech palów.

Woj. pomorskie: Na terenie zakładu produkującego nawozy sztuczne dwóch pracowników wymieniało uszczelki w rurociągu. W czasie wykonywania pracy obaj mężczyźni zostali oblani płuczką (woda z popłuczynami chemicznymi) o temperaturze około 40 stopni Celsjusza, która wypłynęła z rurociągu w trakcie wymiany uszczelek. W wyniku zdarzenia doznali oparzeń chemicznych ciała.

Woj. pomorskie: Pracownik firmy reklamowej stojąc na drabinie zawieszał baner. W czasie pracy spadł z wysokości ok. 1,5 m i doznał poważnego urazu nogi.

Woj. śląskie: W zakładzie produkującym wyroby metalowe pracownik ciął przy użyciu szlifierki kątowej metalowy element. W czasie pracy doszło do kontaktu lewej ręki mężczyzny z będącą w ruchu tarczą szlifierki. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazowej amputacji dwóch palców.

Woj. śląskie: Na terenie koksowni pracownik wyciągał pompę nurnikową, służącą do przepompowywania wody technologicznej z odstojnika wody gaśniczej. Podczas wykonywania pracy mężczyzna stał na krawędzi zbiornika wypełnionego wodą o temperaturze około 55°C, stracił równowagę i wpadł do jego wnętrza. Doznał oparzeń całej powierzchni ciała.

Woj. śląskie: Na terenie podziemnego wyrobiska podczas zabezpieczania stropu w rejonie sekcji obudowy zmechanizowanej doszło do opadu skał stropowych. Dwóch pracowników zostało częściowo przysypach rumoszem skalnym. Obaj doznali lekkich obrażeń ciała.

Woj. śląskie: W zakładzie produkującym stalowe odkuwki matrycowe kute na gorąco zleceniobiorca mocował element na frezarce. W czasie wykonywania zadania palce jego prawej ręki zostały przygniecione przez łapę mocującą element na stole frezarki. W wyniku zdarzenia doznał amputacji paliczka palca wskazującego.

Woj. śląskie: Zleceniobiorca stolarni frezował materiał na frezarko-czopiarce. W czasie wykonywania pracy lewa ręka mężczyzny dostała się w strefę pracy frezu. W wyniku zdarzenia doszło do amputacji urazowej ręki do wysokości stawu barkowego.

Woj. warmińsko-mazurskie: Pracownik wykonywał prace przy ścince drzew w lesie. Został uderzony w głowę spadającym konarem drzewa. Doznał lekkich obrażeń ciała.

Woj. warmińsko-mazurskie: W miejscu rewitalizacji elewacji budynku, przy którym ustawione było rusztowanie typu warszawskiego, pracownik, stojąc na podeście rusztowania, wykonywał prace konserwatorskie. W czasie schodzenia z rusztowania mężczyzna spadł z wysokości około 1,6 m. Doznał urazu głowy (rana w jamie ustnej, obrzęk mózgu).

Woj. wielkopolskie: Na terenie zakładu produkcyjnego pracownik po wykonaniu prac dekarskich, schodząc z kosza, chwycił oburącz szynoprzewody zasilające suwnicę i został śmiertelnie porażony prądem elektrycznym.

Woj. wielkopolskie: Pracownica szwalni obsługiwała wykrojnik. W czasie pracy ręka kobiety przedostała się w strefę pracy noża, co doprowadziło do kontaktu palców ręki z narzędziem tnącym i amputacji palca lewej ręki na poziomie środkowego paliczka.

Woj. zachodniopomorskie: Na terenie lasu dwóch pracowników porządkowało kilkuletni młody las (młodnik). W czasie wykonywania prac mężczyźni zostali zaatakowani przez wcześniej postrzelonego dzika. W wyniku zdarzenia doznali ran ciętych pośladków i nóg, zadanych szablami dzika.

Woj. zachodniopomorskie: Na terenie zakładu pracownik przecinał radiator do lampy typu led przy użyciu pilarki taśmowej pionowej. W czasie pracy jego prawa ręka przedostała się w strefę pracy taśmy tnącej, wskutek czego doszło do obcięcia palca mężczyzny.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32941618