ATEST Ochrona Pracy

17 lipca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Maj 2019 - Lipiec 2019

Woj. lubelskie: Na terenie osiedla pracownik zakładu oczyszczania miasta stał na stopniu komory ładunkowej pojazdu do wywozu odpadów. W czasie gdy samochód wykonywał manewr skrętu, mężczyzna spadł ze stopnia na ulicę. Doznał złamania prawej ręki.

Woj. lubuskie: Na terenie zakładu produkującego komponenty do samochodów osobowych pracownik naprawiał gwoździarkę pneumatyczną. W czasie pracy doszło do wyskoczenia tłoku z gwoździarki, który uderzył mężczyznę w twarz a następnie odbił się od ściany uderzając w brodę przebywającego w pobliżu drugiego pracownika. Obaj poszkodowani doznali lekkich obrażeń ciała.

Woj. opolskie: Na terenie zakładu zajmującego się kompleksowym zagospodarowaniem odpadów pracownik w czasie pracy maszyny wszedł do urządzenia belującego odpady. Mężczyzna doznał zmiażdżenia palców lewej nogi.

Woj. opolskie: W lesie doszło do złamania pnia na wysokości około 2 metrów ponad linią cięcia i jego obalenia na pracownika wykonującego ścinkę. W wyniku zdarzenia mężczyzna został przygnieciony przez pień, doznając śmiertelnych obrażeń ciała.

Woj. podlaskie: Gdy pracownik zakładu przerobu złomu przecinał metalową beczkę za pomocą palnika gazowego, doszło do eksplozji i rozerwania beczki. Fragment beczki uderzył mężczyznę w twarz, w wyniku czego doznał ciężkich obrażeń.

Woj. podlaskie: Na terenie budowy operator żurawia wieżowego wchodząc na urządzenie zasłabł, zsunął się z drabiny i spadł na platformę spoczynkową. Pomimo reanimacji przeprowadzonej przez kierownika budowy oraz przez zespół ratunkowy pracownik zmarł.

Woj. podlaskie: Na terenie zakładu produkującego kosmetyki do pielęgnacji, impregnacji i czyszczenia obuwia pracownica obsługiwała maszynę do zgrzewania opakowań ze sznurówkami. Włożyła zgrzewany produkt pomiędzy matrycę a górną płytę grzewczą i nie zdążyła wyciągnąć rąk z przestrzeni pracy maszyny. W wyniku dociśnięcia przez płytę grzewczą nastąpiło zgniecenie obu dłoni pracownicy.

Woj. podlaskie: Pracownik zakładu wyrobów metalowych stojąc na drabinie wymieniał bezpieczniki w suwnicy. W czasie pracy mężczyzna stracił równowagę i spadł z wysokości około 5 metrów na posadzkę hali. Doznał lekkich obrażeń ciała.

Woj. podlaskie: W zakładzie produkującym elektronikę i wiązki elektryczne dla motoryzacji i AGD po wykonaniu posadzki przemysłowej z żywicy (melaxil) w nowo wybudowanej hali produkcyjnej, połączonej wentylacją z pozostałą częścią zakładu, doszło do zatrucia oparami żywicy, które przeniknęły na stanowiska pracy w użytkowanej części zakładu, powodując złe samopoczucie ośmiu pracowników.

(Źródło: GIP)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33444674