ATEST Ochrona Pracy

23 marca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Styczeń 2019 - Marzec 2019

Woj. kujawsko-pomorskie: Na terenie firmy zajmującej się produkcją i montażem różnego rodzaju konstrukcji stalowych dla budownictwa i przemysłu pracownik szlifował kratownicę. W czasie pracy doszło do przewrócenie się stalowej konstrukcji, która spadając uderzyła mężczyznę. Poszkodowany doznał urazu głowy.

Woj. łódzkie: Na terenie cukrowni pracownik odkręcał dekiel przy ogrzewaczu do soku. Doszło do rozpryśnięcia resztek gorącego soku znajdującego się w ogrzewaczu i mężczyzna doznał oparzenia części karku i palców.

Woj. łódzkie: Pracownik zakładu, zajmującego się obróbką metali, ciął arkusz blachy przy użyciu nożyc gilotynowych. W czasie wykonywania zadania lewa ręka mężczyzny znalazła się w strefie pracy maszyny. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał obcięcia czterech palców lewej ręki.

Woj. łódzkie: W zakładzie zajmującym się produkcją transformatorów, zasilaczy, dławików oraz regulatorów prędkości wentylatorów, pracownik działu kontroli jakości wpinał woltomierz 220V do instalacji pomiarowej na stanowisku kontrolnym. W czasie wykonywania pracy mężczyzna został porażony prądem elektrycznym i doznał poparzenia palców wskazujących obu rąk.

Woj. pomorskie: Pracownik sądu podczas pracy w terenie stanął lewą nogą na wystającym elemencie metalowym, który przebił obuwie i skaleczył stopę. W wyniku zdarzenia doszło do zakażenia rany szczepem bakterii beztlenowych, co doprowadziło do amputacji trzech palców.

Woj. wielkopolskie: Na budowie, podczas wykonywania prac przy demontażu szalunku w zbiorniku bezodpływowym, zleceniobiorca został uderzony w głowę płytą szalunkową ważącą około 60 kg. Mężczyzna doznał urazu głowy. Po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Woj. wielkopolskie: Na terenie zakładu produkującego okucia obwiedniowe dla stolarki drewnianej i aluminiowej pracownik wymieniał tarczę tnącą w pilarce. W czasie ruchu tarczy włożył prawą rękę w otwór rewizyjny, co spowodowało poważne urazy trzech palców.

Woj. zachodniopomorskie: Na terenie hali firmy zajmującej się produkcją hydraulicznej armatury sieciowej pracownik przechodził szkolenie stanowiskowe - kontrolera jakości. Wraz z osobą szkolącą przeprowadzał próbę ciśnieniową wykonanego odlewu aluminiowego. W chwili, gdy instruktor opuścił na chwilę stanowisko, doszło do rozerwania odlewu. Szkolony pracownik został uderzony odłamkami aluminiowego odlewu, doznał ciężkich obrażeń ciała.

(Źródło: GIP)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32475759