ATEST Ochrona Pracy

21 kwietnia 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Luty 2021 - Kwiecień 2021

Woj. dolnośląskie: Na terenie kopalni podczas wstrząsu górotworu nastąpiło urobienie ociosów i powstanie odłamków skalnych. W wyniku zdarzenia odłamki skalne uderzyły dwóch pracowników przebywających w obrębie wstrząsu. Obaj doznali urazów głowy.

Woj. lubelskie: Na terenie zakładu zleceniobiorca obsługiwał wielopiłę. W czasie pracy mężczyzna został porażony prądem elektrycznym. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała - prawdopodobny uraz mięśnia sercowego.

Woj. łódzkie: Zleceniobiorca odśnieżał dach budynku. W czasie wykonywania zadania wszedł na świetlik znajdujący się w dachu. To doprowadziło do pęknięcia szyby w świetliku i upadku mężczyzny do wnętrza budynku z wysokości około 12 metrów. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Woj. opolskie: Na terenie zakładu pracownik przy użyciu suwnicy przemieszczał element stalowej konstrukcji. W trakcie wykonywania zadania przenoszony element stracił stabilność i zsunął się z zawiesia, spadając bezpośrednio na mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu.

Woj. opolskie: W zakładzie zleceniobiorczyni obsługiwała prasę do aluminium. Podczas pracy doszło do rozlania ciekłego aluminium i oparzenia tułowia kobiety.

Woj. podlaskie: Na terenie budowy pracownik wykonywał prace ziemne. W czasie pracy mężczyzna został uderzony łyżką koparki, która była obsługiwana przez innego pracownika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. podlaskie: W hali produkcyjnej pracownik poddawał obróbce element przy użyciu frezarki dolnowrzecionowej. Włożył lewą rękę do strefy pracy głowicy frezarki - doszło do urazu w postaci ran szarpanych trzech palców.

Woj. pomorskie: Na terenie budowy zleceniobiorca szlifował kamień przy użyciu szlifierki kątowej. Podczas pracy doszło do pęknięcia tarczy i wyrzutu odłamków. Jeden z elementów pękniętej tarczy uderzył mężczyznę w oko, powodując poważny uraz.

Woj. pomorskie: Na terenie sklepu pracownica stojąc na drabinie na wysokości około 3 m sięgała po towar. W czasie wykonywania zadania straciła równowagę i spadła na podłogę, doznając pęknięcia biodra i kości czaszki.

Woj. śląskie: Na terenie magazynu trzech pracowników wykonywało prace. W tym samym czasie po magazynie poruszał się wózek jezdniowy z napędem gazowym kierowany przez operatora. W wyniku pracy wózka w magazynie nastąpiło nagromadzenie się spalin w miejscu przebywania pracowników, którzy ulegli zatruciu tlenkiem węgla.

Woj. śląskie: Na terenie spawalni dwóch pracowników spawało emulsyjny materiał wybuchowy wycofany z produkcji. W czasie wykonywania zadania doszło do wybuchu, który spowodował naruszenie konstrukcji pomieszczenia, gdzie prowadzone były prace spawalnicze, i upadku płyty betonowej na obu mężczyzn. Jeden z poszkodowanych został przygnieciony betonową płytą ponosząc śmierć na miejscu, drugi doznał urazu głowy.

Woj. śląskie: Na terenie zakładu pracownik uczestniczył w próbie szczelności zbiornika ciśnieniowego, podczas której doszło do rozerwania zbiornika. Mężczyzna został odrzucony siłą powstałą podczas wybuchu (rozhermetyzowania zbiornika) na stół laboratoryjny a fragmenty rozerwanego zbiornika uderzyły go w twarz.

Woj. śląskie: Podczas manewru cofania samochodu ciężarowego do wywozu odpadów komunalnych pracownik stał na stopniu umieszczonym przy komorze załadunkowej pojazdu. Mężczyzna został przygnieciony do słupa energetycznego, który znajdował się na drodze cofania. W wyniku zdarzenia doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. śląskie: Pracownik placówki handlowej (bez polecenia pisemnego na wykonanie prac energetycznych) przeciągał kabel niskiego napięcia przez czynne pole rozdzielni. W trakcie pracy doszło do zwarcia międzyfazowego, co doprowadziło do powstania łuku elektrycznego. Poszkodowany doznał oparzeń termicznych prawego przedramienia i dróg oddechowych.

Woj. warmińsko-mazurskie: W stolarni zleceniobiorczyni oczyszczała pracującą wielopiłę. Zaczepiła rękawem o elementy wielopiły będące w ruchu. Doznała złamania kości i rany szarpanej lewego przedramienia.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 40570879