ATEST Ochrona Pracy

27 kwietnia 2024 r.

[Najnowszy numer] [Prenumerata] [Spis treści]     

 

ATEST 2/2024

Jak organizować szkolenia?

W sierpniowym numerze ATESTU ukazał się artykuł pana Piotra Wąża pt. "Resorty zagubione w szkoleniach bhp", w którym przeprowadzona została precyzyjna analiza stanu prawnego w zakresie szkoleń bhp.

W podsumowaniu autor sugeruje pilną potrzebę zmiany istniejących rozporządzeń w celu wyjaśnienia istniejących niejasności, jednak w mojej opinii na szybką reakcję zainteresowanych resortów nie ma chyba co liczyć.

Dlatego zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, jakie warunki powinniśmy spełnić, aby szkolenia okresowe bhp, które organizujemy dla pracowników na stanowiskach robotniczych, były "legalne". Powyższe szkolenia prowadzą przeszkoleni pracownicy kadry inżynieryjno-technicznej, w ramach obowiązków służbowych.

W.R.
Specjalista działu bhp i ochrony środowiska

Od redakcji: List Czytelnika przesłaliśmy do autora wspomnianego artykułu, który zobowiązał się do wyjaśnienia na łamach w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Dodaj swój komentarz


Zawiedziony: Witam ! Jeśli chodzi o szkolenia z bhp organizowane przez firmy szkoleniowe, to z przykrością muszę stwierdzić, że spotkałem się ze szkoleniem, które przypominało kpinę. Szkolenie to odbywało się jakiś czas temu w najstarszej tego typu firmie w Elblągu. Wykładowcy nie znali obecnie obowiązujących przepisów, interpretacja przepisów była różna w zależności od wykładowcy, ilość przekazanej nam wiedzy była znikoma.Na samo wspomnienie tego szkolenia mam gęsią skórkę.Aż wierzyć się nie chce, że firma ta ma certyfikat!!!!!!!! (2007-01-09)


Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2006

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58520974