ATEST Ochrona Pracy

26 kwietnia 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

Kwiecień 2019 - Czerwiec 2019

Woj. dolnośląskie: Na terenie kopalni na poziomie 740 m górnik pracował w trzyosobowym zespole wymieniającym elementy obudowy chodnika. W czasie pracy mężczyzna został porażony prądem trakcji elektrycznej. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Woj. lubelskie: Na terenie szkoły zleceniobiorca stojąc na podeście roboczym rusztowania systemowego, zamontowanym na wysokości ok. 2 m i w odległości ok. 26 cm od ściany, montował płyty z wełny mineralnej do ścian budynku. W czasie wykonywania pracy mężczyzna wpadł w przestrzeń znajdującą się między rusztowaniem a ścianą budynku. W wyniku upadku z wysokości poniósł śmierć na miejscu.

Woj. lubelskie: Na terenie zakładu zajmującego się przetwórstwem owocowo-warzywnym pracownik podczas obsługi transportera liniowego rozpoczął składanie prowadnic bez uprzedniego wyłączenia przenośnika. Jego ręce znalazły się w strefie pracy maszyny i zostały pochwycone przez linę nawijającą się na bęben - poszkodowany doznał urazu palców, w tym wyrwania jednego z nich.

Woj. małopolskie: Na budowie zleceniobiorca, schodząc po drabinie ze stanowiska pracy, znajdującego się na wysokości ok. 3 m, stracił równowagę i spadł. Doznał urazu głowy i klatki piersiowej oraz ogólnych potłuczeń ciała.

Woj. małopolskie: Na terenie oddziału psychiatrycznego w szpitalu dwie pielęgniarki zostały zaatakowane przez agresywnego pacjenta. W wyniku zdarzenia obie poszkodowane doznały lekkich obrażeń ciała.

Woj. małopolskie: Pracownik zakładu szedł przez plac firmy, na którym składowane były bele ze sprasowanym papierem. Gdy przechodził obok stosu, spadła na niego jedna z bel. W wyniku zdarzenia doznał złamania obu nóg i urazu miednicy.

Woj. małopolskie: Pracownik zakładu zajmującego się produkcją i obróbką różnego rodzaju szkła przecinał przy użyciu piły tarczowej element ze szkła płaskiego. W trakcie pracy doszło do obcięcia środkowego palca lewej ręki mężczyzny.

Woj. małopolskie: W barze kanapkowym kobieta prowadząca własną działalność gospodarczą podłączała wtyczkę pieca do wypieku pizzy do gniazdka elektrycznego o mocy 380 V i została porażona prądem. Doznała ciężkich obrażeń ciała.

Woj. mazowieckie: Pracownik fabryki produkującej wyroby metalowe przecinał na gilotynie metalowy element. W czasie pracy lewa ręka mężczyzny znalazła się w strefie pracy noży, co doprowadziło do amputacji dwóch palców.

Woj. mazowieckie: Trzech pracowników wykonywało prace związane z rozbiórką kamienicy. W ich trakcie doszło do zawalenia się jednej ze ścian i doszło do przysypania gruzem pracujących mężczyzn. Jeden z poszkodowanych zmarł wskutek odniesionych obrażeń ciała. Dwóch pozostałych odniosło lekkie obrażenia.

Woj. warmińsko-mazurskie: Na terenie budowy obiektu handlowego mężczyzna wykonujący pracę na wysokości ok. 4 m stracił równowagę i spadł na betonową posadzkę. Doznał złamania obu rąk, żeber oraz urazu twarzoczaszki i kręgosłupa.

Woj. warmińsko-mazurskie: Na terenie zakładu produkującego wyroby ze szkła pracownica myła rolki stołu podawczego maszyny. W czasie pracy kobieta zbliżyła się do strefy pracy podajnika, nastąpiło pochwycenie jej odzieży i skóry brzucha przez nieosłonięte koła zębate przekładni rolek podawczych maszyny. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała ciężkich obrażeń ciała.

Woj. warmińsko-mazurskie: Pracownice laboratorium, wykonując pracę w zmywalni, były narażone na kontakt z oparami formaliny zawieszonymi w parze wodnej przez około 30 minut. Spowodowało to u obu poszkodowanych zatrucie, objawiające się wymiotami oraz ogólnym osłabieniem.

Woj. warmińsko-mazurskie: W magazynie urzędu miejskiego pracownica, stojąc na podeście o wysokości około 0,4 metra, ściągała z półki materiały reklamowe. Kobieta straciła równowagę i upadła. Uderzyła głową w podłogę, doznając wstrząsu mózgu.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58506924