ATEST Ochrona Pracy

19 maja 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

Czerwiec 2019 - Sierpień 2019

Woj. łódzkie: Na budowie pawilonu usługowego trzech pracowników wykonywało prace związane z wylewaniem mieszanki betonowej na stropie jednej z kondygnacji wznoszonego obiektu. W czasie pracy doszło do zawalenia się konstrukcji podpierającej strop. Trzech mężczyzn znajdujących się na stropie spadło z wysokości ok. 6 m. Poszkodowani doznali urazów kończyn górnych i dolnych.

Woj. łódzkie: Na terenie zakładu pracownik działu utrzymania ruchu wykonywał prace w rozdzielni NN. W czasie pracy doszło do powstania łuku elektrycznego, który poparzył mężczyźnie twarz, szyję, ręce oraz kolana.

Woj. łódzkie: Pracownik zakładu produkującego meble frezował detal na frezarce dolnowrzecionowej. Ręka mężczyzny znalazła się w przestrzeni pracy frezu piłkowego, co doprowadziło do kontaktu palców z narzędziem tnącym. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał obcięcia palców.

Woj. opolskie: W wykopie na terenie gminy dwóch mężczyzn (pracownik i zleceniobiorca) wykonywało pracę związaną z budową kanalizacji. W czasie pracy doszło do obsunięcia ziemi do wykopu i zasypania mężczyzn. W wyniku zdarzenia jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, a drugi doznał lekkich obrażeń ciała.

Woj. podkarpackie: Dwóch pracowników zakładu produkującego części do samochodów przygotowywało autoklaw. Otworzyli drzwi autoklawu, co doprowadziło do wypływu gorącej wody, która w wyniku awarii urządzenia znajdowała się w jego wnętrzu. Obaj pracownicy doznali oparzeń nóg drugiego stopnia.

Woj. podkarpackie: Na terenie odlewni zleceniobiorca kontrolował transport odlewu zawieszonego na zawiesiu suwnicy. W czasie pracy ładunek wysunął się i spadł na prawą nogę mężczyzny. Poszkodowany doznał zmiażdżenia stopy.

Woj. podkarpackie: Na terenie zakładu przeróbki mięsa pracownica wykonywała prace przy rozbiorze mięsa. Włożyła lewą rękę do strefy pracy urządzenia do oskórowania mięsa, doszło do kontaktu z narzędziem tnącym i zerwania skóry z dłoni.

Woj. podkarpackie: Pracownica zakładu produkującego wyroby ze szkła szlifowała tafle szkła płaskiego na szlifierce. W czasie pracy kobieta chciała usunąć zablokowaną na podajniku rolkowym taflę szkła. Włożyła rękę w strefę pracy maszyny, co doprowadziło do kontaktu palców ręki z narzędziem tnącym. Doznała obcięcia palca prawej ręki.

Woj. podkarpackie: Pracownik zakładu produkującego meble czyścił wałki dociskowe okleiniarki. W czasie tej pracy doszło do bezpośredniego kontaktu palców prawej ręki mężczyzny z będącymi w ruchu wałkami maszyny. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkiego uszkodzenia palców.

Woj. podkarpackie: W kopalni gazu podczas prac demontażowych mostka wiertniczego pracownik (wyposażony w szelki bezpieczeństwa) stojąc w koszu podnośnika hydraulicznego zaczepiał demontowane elementy do zawiesia dźwigu. Po zaczepieniu elementu z jednej strony mężczyzna przechodził z kosza na mostek w celu zapięcia zawiesia z drugiej strony i spadł z wysokości ok. 2,7 m na stalową konstrukcję mostka. W wyniku zdarzenia doznał ciężkiego urazu głowy.

Woj. podlaskie: Pracownik stolarni przecinał deskę przy użyciu pilarki do cięcia wzdłużnego. Włożył lewą rękę w strefę pracy tarczy tnącej i doznał amputacji trzech palców.

Woj. podlaskie: Pracownik zakładu usługowego przecinał złom przy użyciu palnika gazowego. W czasie pracy odprysk gorącego metalu spadł na nogę mężczyzny, który doznał poparzenia prawej stopy.

Woj. wielkopolskie: Pracownik, który założył odzież roboczą nasączoną substancjami łatwopalnymi, szlifował detal przy użyciu szlifierki kątowej. W czasie obróbki materiału powstała iskra, która spowodowała zapalenie się odzieży. Pracownik doznał oparzeń II i III stopnia.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58840546