ATEST Ochrona Pracy

3 lipca 2022 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

Styczeń 2022

Woj. lubelskie: Na terenie zakładu pracownik wykonywał prace na maszynie offsetowej. W trakcie obsługi maszyny operator został porażony prądem elektrycznym i doznał lekkich obrażeń ciała.

Woj. małopolskie: Na terenie budowy pracownik wykonywał szalunek nadproża. W czasie pracy mężczyzna spadł z wysokości około 2,8 metra na strop parteru i doznał obrażeń twarzy, głowy oraz rąk.

Woj. małopolskie: Na terenie budowy pracownik wykonywał szalunek nadproża. W czasie pracy mężczyzna spadł z wysokości około 2,8 metra na strop parteru i doznał obrażeń twarzy, głowy oraz rąk.

Woj. podlaskie: Na terenie kopalni surowców mineralnych pracownik miał rozwinąć plandekę na naczepie samochodu ciężarowego - wywrotki. W czasie wykonywania zadania mężczyzna wspiął się na tylną cześć wywrotki, stracił równowagę i spadł na ziemię. Doznał złamania żeber.

Woj. podlaskie: Pracownik hurtowni asekurował ręką stalowy okrągły kształtownik transportowany przy użyciu suwnicy. W czasie pracy lewa ręka mężczyzny przedostała się w przestrzeń pomiędzy transportowany wyrób a inne, ułożone na stosie, co doprowadziło do przygniecenia ręki. Poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. pomorskie: Na terenie budowy hali brygadzista wykonywał prace na stromym dachu. Podczas przepinania linki bezpieczeństwa mężczyzna pośliznął się i spadł z wysokości około 4 metrów na teren przylegający do hali. Doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. pomorskie: Na terenie budowy zleceniobiorca montował konstrukcję dachu z drabiny przystawnej ustawionej na stropie pierwszej kondygnacji. W czasie realizacji zadania mężczyzna spadł z drabiny uderzając głową o betonowy strop i doznał ciężkich obrażeń ciała.

Woj. pomorskie: Na terenie zakładu pracy chronionej operator wózka widłowego manewrując na placu najechał na prawą nogę pracownika, który pomagał kierującemu w załadunku wózka. Poszkodowany doznał otwartego złamania prawej nogi na wysokości uda.

Woj. pomorskie: Pracownik budowy przecinał przy użyciu pilarki stołowej element drewniany. W czasie wykonywania zadania lewa ręka mężczyzny przedostała się do strefy pracy tarczy. W wyniku kontaktu palców lewej ręki z będącym w ruchu ostrym elementem pilarki doszło amputacji dwóch palców.

Woj. pomorskie: Przy drodze krajowej pracownik stojąc na drabinie przycinał gałęzie przydrożnego drzewa przy użyciu pilarki spalinowej. W czasie pracy mężczyzna został uderzony spadającą gałęzią, stracił równowagę i spadł z wysokości około 2,5 metra na ziemię. Doznał urazu kręgosłupa.

Woj. śląskie: Na placu magazynowym w czasie gdy pracownik wykonywał pracę w pobliżu składowanych grodzic doszło do przewrócenia się ich stosu. Grodzice upadając przygniotły lewą nogę mężczyzny. Poszkodowany doznał poważnego urazu podudzia.

Woj. śląskie: Na terenie stacji paliw pracownik przy użyciu młotka i przecinaka próbował otworzyć zbiornik paliw. W czasie realizowania zadania doszło do wybuchu, w wyniku którego pracownik doznał poparzeń I oraz II stopnia.

Woj. śląskie: W wyniku pęknięcia szyny kolejowej doszło do wykolejenia się lokomotywy, która zjechała z toru, a następnie przewróciła się obok szlaku kolejowego. Maszynista doznał urazu głowy i ogólnych potłuczeń ciała.

Woj. świętokrzyskie: Pracownik budowy przy użyciu spalinowej pilarki łańcuchowej przecinał deski szalunkowe. Podczas pracy doszło do zerwania łańcucha, który z dużą siłą uderzył mężczyznę w twarz. Poszkodowany doznał ciężkiego urazu twarzy.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2022

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 48188831