ATEST Ochrona Pracy

8 sierpnia 2022 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

Maj 2022

Woj. kujawsko-pomorskie: Na terenie zakładu pracownica czyściła taśmociąg maszyny do pakowania cukierków. W trakcie pracy prawa ręka kobiety przedostała się do strefy ruchu taśmociągu. W wyniku kontaktu palców z ruchomą częścią maszyny doszło do ich złamania.

Woj. lubelskie: Na terenie zakładu produkcyjnego pracownik obsługiwał zagniatarkę do ciasta. Podczas pracy lewa ręka mężczyzny przedostała się do strefy pracy maszyny. Poszkodowany doznał urazu paliczków pierwszego i drugiego palca oraz opuszka palca środkowego.

Woj. łódzkie: Na terenie budowy zleceniobiorca asekurował transportowaną przy użyciu żurawia paletę z bloczkami gipsowymi. W czasie transportowania doszło do przechylenia się ładunku, rozerwania folii zabezpieczającej i zsunięcia się gipsowych bloczków na mężczyznę. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał pęknięcia kości biodrowej prawej nogi.

Woj. małopolskie: Na terenie hali mężczyzna czyścił detal metalowy przy użyciu benzyny ekstrakcyjnej. W tym samym czasie na stanowisku obok osoba współpracująca z mężczyzną włączyła szlifierkę kątową. Wydobywające się spod tarczy szlifierki iskry trafiły w obszar prac z użyciem substancji łatwopalnej, co doprowadziło do gwałtownego zapalenia się par i poparzenia obu dłoni oraz twarzy mężczyzny czyszczącego detal.

Woj. podlaskie: Na terenie hali zakładu produkującego opakowania z drewna pracownik przy użyciu pilarki do cięcia wzdłużnego wycinał drewniane elementy. W trakcie wykonywania pracy prawa ręka mężczyzny przedostała się do strefy obrotu tarczy maszyny i doznał on częściowej amputacji kciuka prawej dłoni.

Woj. pomorskie: Dwóch pracowników realizowało zadania z użyciem żurawia HDS, kiedy doszło do awarii urządzenia, w wyniku której jeden z pracowników został przygnieciony przez ramię żurawia doznając urazu obojczyka. Drugi pracownik został oblany gorącym olejem z węża hydraulicznego doznając poparzeń prawej części twarzy.

Woj. pomorskie: Na terenie budowy zleceniobiorca przecinał drewniane łaty przy użyciu pilarki. W czasie realizowania zadania prawa ręka mężczyzny przedostała się do strefy pracy tarczy. W wyniku kontaktu środkowego palca prawej ręki z będącą w ruchu obrotowym ostrą krawędzią tarczy, doszło do jego obcięcia.

Woj. pomorskie: Na terenie piekarni dwóch obywateli Gruzji przygotowywało do rozruchu nowy piec, wybudowany w stylu gruzińskim, do wypieku pieczywa, zasilany propanem technicznym z buli o wadze 33 kg. W trakcie pracy doszło do wycieku propanu w wyniku rozszczelnienia się instalacji lub wypływu tlenku węgla powstałego w procesie uruchamiana pieca (dziesięciokrotne przekroczenie normy tlenku węgla stwierdzone przez strażaka PSP), co było powodem zatrucia obu mężczyzn.

Woj. śląskie: Na terenie podziemnego wyrobiska na poziomie 665 metra prowadzone były prace związane z przygotowaniem do zabudowy odrzwi obudowy chodnikowej w przodku pochylni. W trakcie wykonywania prac nastąpił wstrząs górotworu. W wyniku zdarzenia trzech pracowników doznało lekkich obrażeń ciała.

Woj. śląskie: W podziemnym wyrobisku na poziomie 565 m kombajnista po przecięciu dolnego naroża skierował kombajn w kierunku górnego odcinka ściany. Na wysokości 10 sekcji doszło do odspojenia się od ściany bryły węgla, która spadając z wysokości uderzyła mężczyznę w głowę. Poszkodowany doznał ciężkich obrażeń.

Woj. warmińsko-mazurskie: Na terenie budowy zleceniobiorca wykonywał prace dekarskie na połaci dachowej o nachyleniu około 45 stopni. W czasie prac ześlizgnął się i spadł z wysokości około 8,5 metra na poziom gruntu. W wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Woj. warmińsko-mazurskie: Podczas wycinki drzewa o wys. około 6 metrów, rosnącego w pasie drogi powiatowej, doszło do rozłupania pnia na dwie części. Jedna z części pnia uderzyła pracownika w głowę. Poszkodowany poniósł śmierć.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2022

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 48834785