ATEST Ochrona Pracy

23 lutego 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

Maj 2023

Woj. kujawsko-pomorskie: Na terenie firmy pracownik przenosił metalową rurę. Mężczyzna przenoszonym elementem dotknął napowietrznej linii energii elektrycznej średniego napięcia i został porażony prądem elektrycznym. Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Woj. kujawsko-pomorskie: Pracownik stojąc na drabinie na brzegu zbiornika wodnego montował hangar żeglarski. W czasie realizacji zdania spadł z drabiny. Doznał urazu głowy w postaci licznych obrażeń twarzoczaszki.

Woj. lubelskie: Na terenie zakładu pracownica wykonywała prace porządkowe. Po ich wykonaniu kobieta nieświadomie napiła się substancji o właściwości żrącej, znajdującej się w butelce po wodzie. Poszkodowana doznała ciężkich obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

Woj. łódzkie: Na terenie budowy pracownik stojąc w koszu podestu samobieżnego montował instalację tryskaczową. W czasie wykonywania pracy doszło do złamania jednego z siłowników ramienia podestu i wygięcia drugiego, co doprowadziło do upadku kosza wraz z mężczyzną z wysokości około 6-8 metrów. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Woj. łódzkie: W strefie przemysłowej piekarni, w trakcie wypieku pieczywa w piecach gazowych, prawdopodobnie na skutek awarii w jednym z nich, doszło do przedostania się tlenku węgla do hali produkcyjnej, w której przebywali pracownicy. Doszło do podtrucia tlenkiem węgla ośmiu pracowników.

Woj. małopolskie: Na terenie szpitala agresywny pacjent oddziału psychiatrycznego zaatakował dwie pielęgniarki. Obie pracownice doznały urazu głowy w postaci wyrwania włosów.

Woj. podlaskie: Na terenie hali pracownik przechodząc obok arkusza blachy, zahaczył nogą o jego krawędź. W wyniku zdarzenia doznał urazu nogi.

Woj. podlaskie: Na terenie hali produkcyjnej operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym wykonując manewr cofania, najechał wózkiem na pracownicę, która sprzątała halę produkcyjną. Poszkodowana doznała lekkich obrażeń ciała.

Woj. podlaskie: Pracownik zakładu zabezpieczał ładunek znajdujący się na naczepie TIR-a. W czasie wykonywania zadania spadł z wysokości około 2-2,5 m na betonowe podłoże. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał lekkich obrażeń ciała w postaci stłuczeń i siniaków.

Woj. podlaskie: W miejscu wyładunku odpadów komunalnych pracownik opróżniał jeden z pojemników. Podczas pracy mężczyzna doznał urazu palca lewej ręki - częściowej amputacji palca.

Woj. pomorskie: Na terenie portu podczas przeładunku rur na jednostkę jeden z pracujących mężczyzn został uderzony w głowę przez spadający skorodowany element ramienia wysięgnika żurawia transportującego ładunek. Doznał pęknięcia czaszki.

Woj. pomorskie: Na terenie zakładu pracownik obsługiwał wielopiłę. Podczas pracy lewa ręka mężczyzny przedostała się do strefy pracy maszyny, co doprowadziło do amputacji czterech palców.

Woj. pomorskie: Na terenie zakładu pracownik prawą ręką obsługiwał pilarkę, a lewą odrzucał odpady drewniane. W tracie kolejnego powtórzenia czynności mężczyzna zahaczył ręką o będącą w ruchu obrotowym tarczę pilarki. Doznał amputacji palca środkowego.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2023

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 57586893