ATEST Ochrona Pracy

20 maja 2024 r.

[Najnowszy numer] [Prenumerata] [Spis treści]     

 

Kto jest kim w ochronie pracy

ATEST Ochrona Pracy

Kto jest kim

Lista nazwisk w bazie danych "Kto jest kim"

ATEST 11/2017

Gianluca Marcattilii

Gianluca Marcattilii
Gianluca Marcattilii

Firma Faraone jest firmą rodzinną z 38-letnią tradycją w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości produktów do pracy na wysokości. Firma założona przez Piero Faraone ma siedzibę w Tortoreto, tam również znajduje się zakład produkcyjny. Pozostałe dwa zakłady znajdują się w Hiszpanii w Sevilli oraz Polsce w Goleniowskim Parku Przemysłowym. We Włoszech podjęto decyzję o delegowaniu osoby, która zajęłaby się koordynacją produkcji i zarządzaniem w polskiej spółce Akala Faraone. Propozycję otrzymał młody człowiek z doświadczeniem w firmie Faraone. Nie miał zobowiązań, które zatrzymałyby go we Włoszech, jednak podjęcie decyzji nie było proste - nie znał języka, kraju. Do dziś pamięta podróż do Polski samochodem z całym swoim dobytkiem. Na miejsce dotarł w środku nocy zdezorientowany i zmęczony, wtedy miał chwilę zwątpienia..., ale dziś uważa, że była to świetna decyzja i miał szczęście, że właśnie jemu złożono tę propozycję.

Gianluca Marcattilii ukończył Zarządzanie i Marketing we Włoszech. W wieku 15 lat rozpoczął pracę w Faraone i krok po kroku awansując dotarł do Polski. Uważa, że jest jakaś siła czy przeznaczenie, które nami kierują, co oczywiście nie zmienia faktu, że trzeba kierować się pasją, wizją i realizować plany.

Wszystkie fabryki Faraone produkują ten sam asortyment profesjonalnych drabin, platform, rusztowań, podnośników. Niektóre produkty są wymieniane między fabrykami. Każda firma ma określony region, który zaopatruje w swoje produkty. Realizują również nietypowe zamówienia indywidualne, zgodne z oczekiwaniami klientów, normami i przepisami bhp danego kraju. Są jednym z liderów w produktach na miarę.

Produkcja sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo i komfort pracy na wysokości jest naszą misją - mówi Gianluca Marcattilii. Bezpieczeństwo podczas prac wykonywanych na wysokości to nasza główna specjalizacja. Mamy na ten temat ogromną wiedzę, co przekłada się na poziom naszych produktów. Nie idziemy na kompromis z jakością. Produkty, które opuszczają naszą fabrykę, są atestowane i certyfikowane. Dbamy o jakość produktów - np. profile aluminiowe według naszego projektu zamawiamy u najlepszych producentów. Nasi inżynierowie współpracują z politechnikami zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Jesteśmy partnerem naszego klienta, któremu zapewniamy najlepsze rozwiązania i produkt. Ponadto klienci od pierwszego kontaktu są pod opieką naszych doradców handlowych, którzy służą pomocą i wiedzą w doborze odpowiedniego sprzętu do określonych potrzeb klienta. Przy produktach specjalnych, spersonalizowanych, klient jest dodatkowo w kontakcie z naszymi konstruktorami. Rezultaty naszych prac potwierdzają, że wygoda i przestrzeganie norm mogą iść w parze z wymaganiami klientów. Tworzymy sprzęt znany i doceniany w całej Europie i na świecie.

Firma Akala Faraone wychodzi do społeczeństwa z inicjatywami z zakresu bezpieczeństwa - przekonuje G. Marcattilii - w Polsce bezpieczeństwo, zwłaszcza na wysokości, jest trochę lekceważone, szczególnie w małych i mikrofirmach. Odnotowuje się zbyt dużo wypadków śmiertelnych w pracy na wysokości, które są spowodowane stosowaniem nieodpowiedniego sprzętu i złymi nawykami w pracy. Dlatego organizujemy szkolenia z tego zakresu i prowadzimy wykłady, aby podzielić się wiedzą na konferencjach związanych z bezpieczeństwem. Współpracujemy także z Państwową Inspekcją Pracy, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pracowników Służy BHP. Od pewnego czasu jesteśmy zaangażowani w projekt Polska Kocha Bezpieczeństwo. Logo Polska Kocha Bezpieczeństwo można już spotkać na naszych produktach. Projekt, który promuje i wspiera akcje związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w pracy, zakładzie, w domu, szkole i inne.

Bezpieczeństwo promują nie tylko przez szkolenia i konferencje, ale także przez sztukę.

Zorganizowali konkurs we współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym " Lejo" we Włoszech. Celem konkursu plastycznego było połączenie sztuki i tematyki pracy bez ryzyka, czyli pracy bezpiecznej dla człowieka. Artyści wykorzystali różne formy i style, aby pokazać najważniejsze problemy, oddziaływać na wyobraźnię, zachęcać do refleksji i dyskusji. Do konkursu zgłoszono wiele wspaniałych prac, które prezentują przy okazji spotkań dotyczących bezpieczeństwa. Planują zorganizowanie wystawy.

Gianluca Marcattilii jest otwartym, uśmiechniętym człowiekiem. Uwielbia swoją pracę, czerpie z niej dużo radości i ma nadzieję, że dotyczy to również jego zespołu. Zależy mu, by jego pracownicy wracali zadowoleni do domu.

Bardzo lubi spędzać czas z synem, zwłaszcza na przejażdżkach rowerowych, wycieczkach po górach czy nordic walkingu. Stara się uprawiać sporty, które mogą pociągać jego syna. Interesuje się gadżetami, nowinkami technologicznymi, być może wynika to z jego pracy. Uwielbia poznawać nowe kraje, ich kulturę oraz kuchnię. Często w podróżach służbowych lub prywatnych słucha nagrań (audiobooków) dobrych książek z zakresu rozwoju osobistego, podróżniczych. Relaksuje się przy różnego rodzaju muzyce - od klasyki po muzykę rozrywkową.

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58850625