ATEST Ochrona Pracy

7 sierpnia 2022 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2022-06-27 19:44

„Dzień Lądowca” w Politechnice Krakowskiej


Pracownicy sektora budowlanego są grupą zawodową najczęściej ulegającą wypadkom przy pracy. Wśród nich najwięcej wypadków występuje w sektorze małych i średnich przedsiębiorców, a prawdziwą zmorą polskiego budownictwa są upadki z wysokości. Chcąc zmienić ten tragiczny obraz polskiego budownictwa Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała i uruchomiła trzyletnią kampanię „Budowa. STOP wypadkom”. Na lata 2022–2024 zaplanowano tysiąc kontroli placów budowy. Bezpieczeństwo nie bierze się tylko z dużych nakładów finansowych, ale przede wszystkim z odpowiedniej organizacji pracy, szkolenia pracowników i budowania świadomości prawnej.

16 maja br. Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej zorganizował po raz kolejny „Dzień Lądowca” przygotowany przez studentów dla studentów. Wśród atrakcji takich jak mechaniczny byk, mini golf, wyścig w taczkach można było również zobaczyć jak firma FASADEXTAR z Tarnowa montuje rusztowanie systemowe, które potem posłużyło do symulacji upadku z wysokości fantoma, a co za tym idzie – udzielenia mu pierwszej pomocy (RKO i użycie AED). Studenci podjęli rękawicę rzuconą przez organizatora tej symulacji – Andrzeja Dziedzica i poradzili sobie z zastaną sytuacją wypadkową. Następnie każdy ze studentów mógł sprawdzić się w tzw. wyścigu RKO. Ci, którzy przełamali barierę strachu zostali docenieni i każdy otrzymał gadżet promujący bhp.

Wyżej wymienione ćwiczenia wpisały się w kampanię o charakterze prewencyjnym na rzecz bezpieczeństwa pracy w budownictwie „Budowa. STOP wypadkom”.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2022

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 48834211