ATEST Ochrona Pracy

25 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2018-09-04 10:56

Mistrzostwa strażaków – Firefighter Combat Challenge


28 i 29 września 2018 r. na terenie łódzkiego CH Manufaktura odbędą się Mistrzostwa Polski Firefighter Combat Challenge Łódź 2018 organizowane przez Fundację Firefighter Combat Challenge Poland. Wydarzenie sponsoruje m.in. firma Budimex.
W mistrzostwach wezmą udział uczestnicy z Polski i zagranicy – organizatorzy spodziewają się zawodników m.in. z Ukrainy, Niemiec i Słowenii. Zawody będą polegać na jak najsprawniejszym pokonaniu toru z przeszkodami – bieg na specjalnie przygotowanej trasie, w którym liczyć będzie się szybkość, dokładność i znajomość działań wykonywanych podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Ponadto odbędzie się prezentacja sprzętu i pojazdów pożarniczych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawie „mini FCC”, podobnej swym charakterem do Mistrzostw Polski Firefighter Combat Challenge. Mali śmiałkowie będą pokonywać podobny tor, ale przystosowany do swoich możliwości. Otrzymają także odpowiednie wyposażenie, m.in. mundurki i hełmy. Wśród innych atrakcji znajdzie się także ścianka wspinaczkowa.
Zawody Firefighter Combat Challenge dotarły do Polski z USA, gdzie rozgrywane są już od lat 90., kiedy to testy i badania mające na celu sprawdzenie sprawności fizycznej strażaków przerodziły się w sportową rywalizację. W Polsce zawody Firefighter Combat Challenge organizowane są od 2011 r., a polscy strażacy są w światowej czołówce.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33257246