ATEST Ochrona Pracy

25 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2019-03-11 15:20

Międzynarodowa platforma edukacyjna z zakresu bhp

Logo powstającej międzynarodowej platformy e-learningowej służącej poszerzaniu wiedzy z zakresu bhp
Logo powstającej międzynarodowej platformy e-learningowej służącej poszerzaniu wiedzy z zakresu bhp

W ramach międzynarodowego partnerstwa, współfinansowanego przez program Unii Europejskiej Erasmus+, powstaje projekt platformy e-learningowej służącej poszerzaniu wiedzy z zakresu bhp. W zespole projektowym pracują uczelnie oraz stowarzyszenia z Turcji, Słowenii, Hiszpanii, Niemiec oraz Polski. Każda z ekip przygotowuje zawartość merytoryczną dotyczącą przepisów bhp w danym kraju oraz wielu innych tematów, takich jak ocena ryzyka zawodowego, czynniki niebezpieczne, prace konstrukcyjne, odzież ochronna czy oznakowanie informacyjne i ostrzegawcze. Polską częścią projektu zajmuje się Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.
Duży nacisk kładziony jest na użytkowy aspekt materiałów. Platforma tworzona jest dla wszystkich, którzy będą potrzebowali wiedzy w zakresie bhp, w szczególności cudzoziemców podejmujących pracę w Polsce oraz Polaków wyjeżdżających w celach zarobkowych za granicę. Jednym ze sposobów przystępnej formy prezentacji przepisów są filmy edukacyjne, atrakcyjne zarówno dla tych, którym regularne szkolenia nie wystarczają, jak również dla studentów kierunków z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, imigrantów trafiających na polski rynek pracy oraz naszych pracowników emigrujących za granicę. Ponadto każdy materiał oprócz narodowej wersji językowej zawiera angielskie podpisy.
Dodatkowych informacji udziela krajowy koordynator projektu: Aleksandra Cegiełka-Mendelbaum, e-mail: a.mendelbaum@medyk.edu.pl

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33257185