ATEST Ochrona Pracy

25 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2019-05-24 10:31

Nowy Prezes Zarządu ELOKON Polska Sp. z o.o.


Holding ELOKON GmbH powołał Michała Makaruka na stanowisko nowego Prezesa Zarządu swojej spółki zależnej w Polsce. Pan Makaruk zajmie się wzmocnieniem pozycji ELOKON Polska jako dostawcy rozwiązań technologicznych w zakresie bezpiecznych systemów automatyki, poszerzeniem zakresu produktów i usług firmy, dalszym umacnianiem pozycji na rynku w zakresie systemów wspomagania dla pojazdów przemysłowych oraz promowaniem internacjonalizacji spółki w Europie Wschodniej.
„Niezmiernie się cieszę na myśl o tym ekscytującym zadaniu, jakim jest przyczynienie się do rentownego rozwoju spółki ELOKON Polska, firmy z bogatą tradycją, która jednocześnie patrzy w przyszłość. Nasz silny zespół i zrównoważony zakres produktów i usług, daje nam silną pozycję dla krajowego i międzynarodowego rozwoju na innowacyjnym rynku bezpieczeństwa maszyn i zautomatyzowanych rozwiązań. Zobowiązujemy się zapewnić naszym klientom optymalny poziom bezpieczeństwa pracowników i sprzętu przy jednoczesnej automatyzacji zakładów i maszyn. W związku ze wzrostem wagi innowacyjnego bezpieczeństwa i systemów wspomagających dla MHE w Polsce i Europie Wschodniej, celem jest zwiększenie naszej roli także w tym sektorze” – mówi Michał Makaruk.
5 głównych celów ELOKON Polska:
– Umocnienie pozycji ELOKON jako wiodącej firmy zajmującej się bezpieczeństwem maszyn
– Wsparcie dla klientów w rozwoju procesów produkcji związanych z robotyką, automatyką i cyfryzacją
– Dalszy rozwój innowacyjnych usług i produktów
– Rozwój internacjonalizacji w Europie
– Wspieranie, motywowanie i inspirowanie rozwoju zawodowego naszego zespołu oraz kwalifikacji jego członków
„Michał Makaruk wnosi do firmy wybitne doświadczenie w zakresie zarządzania” – mówi Alexander Glasmacher, Dyrektor Zarządzający ELOKON Holding GmbH, spółki holdingowej Grupy ELOKON. „Wieloletnie doświadczenie Michała w zakresie zarządzania na szczeblu międzynarodowym, jak również jego kwalifikacje, stanowią świetne uzupełnienie specjalistycznej wiedzy naszej firmy. Mając go w zespole, będziemy w stanie jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować naszą ofertę rynkową do potrzeb naszych klientów”.
Przed podjęciem pracy w firmie ELOKON, Michał Makaruk piastował różne czołowe stanowiska w zakresie sprzedaży, zarządzania projektami, produkcją i zarządzania operacyjnego u międzynarodowych dostawców opakowań oraz w firmach z branży motoryzacyjnej, w tym – przez kilka lat – w Niemczech. Michał Makaruk ukończył Mechanikę i Budowę maszyn na Politechnice Warszawskiej (studia magisterskie) oraz EMBA na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign. Ma 43 lata, jest żonaty, ma córkę i mieszka z rodziną w Warszawie.
Firma ELOKON została założona w 1986 roku i zatrudnia 130 pracowników. Jest to wiodący dostawca kompleksowych usług związanych z bezpieczeństwem i rozwiązaniami technologicznymi w zakresie automatyki, jak również z systemami wspomagania dla pojazdów przemysłowych. Firma zajmuje się opracowywaniem, budowaniem i instalowaniem rozwiązań systemowych zgodnych z ideą przemysłu 4.0 dla ponad 3000 klientów na całym świecie w sektorach: handlowym, logistycznym i przemysłowym. Klienci obsługiwani są na poziomie międzynarodowym z czterech biur: w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Produkty i usługi ELOKON są dostępne w ponad 45 krajach na całym świecie.
https://www.elokon.com/pl/aktualnosci/artykul/michal-makaruk-nowy-prezes-zarzadu-elokon-polska-sp-z-o-o.html


  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33257306