ATEST Ochrona Pracy

16 września 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2021-07-20 9:10

Profesjonalnie o ratownictwie i pierwszej pomocy


6 i 7 października odbędzie się Safe Tech Forum – wydarzenie, które łączy wiedzę teoretyczną z praktyką z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy. Dwa dni, podczas których będzie można sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy, jak i porozmawiać i posłuchać ekspertów i wizjonerów w tej jakże ważnej dziedzinie.

Pierwszego dnia, czyli 6 października odbędą się Krajowe Mistrzostwa Zakładowych Zespołów Ratownictwa. Czteroosobowe drużyny, reprezentujące zakłady pracy, będą sprawdzały swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy pod okiem specjalistów z Centrum Ratownictwa, jednego z trzech współorganizatorów wydarzenia. Mistrzostwa odbywały się już wcześniej i zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem największych firm w kraju.

Formuła mistrzostw oparta jest na bazie faktycznych zdarzeń, do których może dojść zarówno w zakładach pracy, jak i w życiu codziennym. Wszystkie pozorowane sytuacje są bliskie realnym wydarzeniom zarówno poprzez umiejscowienie, jak i odwzorowanie wypadku.
W tym roku dodatkowo organizatorzy dołączają część plenarną wydarzenia, czyli drugi dzień, 7 października. Podczas paneli dyskusyjnych prelegenci poruszą aktualne problemy dotyczące zachowania bezpieczeństwa w miejscach pracy, ale i przedstawią innowacyjne rozwiązania wykorzystujące nowe technologie w ratownictwie.

Safe Tech Forum 2021 powstaje dzięki jego organizatorom, czyli Polskiej Organizacji Ratowniczej, Centrum Ratownictwa i Alfaresq. Polska Organizacja Ratownicza to niezależna organizacja, która od 2002 r. wspiera polskie ratownictwo. W szeregach organizacji są m.in. lekarze specjaliści i ratownicy medyczni. Centrum Ratownictwa, które od 15 lat edukuje w zakresie pierwszej pomocy osoby indywidualne i firmy, zadba o prawidłowy przebieg mistrzostw i merytoryczne aspekty całego wydarzenia. Alfaresq, wraz ze swoim rozwiązaniem Rescue Glass, zaprezentuje innowacje z zakresu pierwszej pomocy. Podczas konferencji Safe Tech Forum zostanie przedstawione jedno z rozwiązań, które znacząco wpłynie na ratowanie ludzkiego życia.

Dodatkową atrakcją podczas drugiego dnia będzie inauguracja Polskiej Playlisty Ratującej Życie, która obecnie powstaje pod kierunkiem Polskiej Organizacji Ratowniczej. Jest to akcja społeczna, zachęcająca do edukacji w zakresie niesienia pierwszej pomocy. Piosenki na playliście będą w takim tempie, które ułatwi uchwycenie odpowiedniego rytmu i częstotliwości uciśnięć klatki piersiowej (100–120 na minutę).

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.safetechforum.com/

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 43246480