ATEST Ochrona Pracy

25 lipca 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie    

2024-07-23 14:06

Poznaj naszych wykładowców - Bogdan Solawa


Wśród zagadnień, które omówimy na 15. konferencji ATESTU znalazł się ważny temat:

„Wypadek przy pracy: definicje, interpretacje, oceny – ZUS, PIP, pracodawca zespół powypadkowy. Czy potrzebne są zmiany?”

Próba analizy stanu wypadkowości w Polsce w ostatnich latach (w tym w kontekście międzynarodowym) i odpowiedzi na pytanie: co jeszcze można zrobić w skali makro i mikro, aby zmienić… No właśnie: co zmienić? Wskaźniki wypadkowości w przedsiębiorstwie czy w gospodarce narodowej? Wysokość składek czy świadczeń z ubezpieczenia społecznego? Nasilić sankcje? Apelować do rozsądku? W większości przypadków nie ma cudownych rozwiązań na realizację wizji „zero wypadków przy pracy”, ale nawet w sytuacji, kiedy każdy już wszystko powiedział i wszyscy wiedzą wszystko zatrzymanie się na chwilę nad problemem i spojrzenie na niego z innej perspektywy może ułatwić wykonanie kolejnego kroku we właściwym kierunku.

Wykład wygłosi Bogdan Solawa – od 1998 r. inspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie, a od 2006 r. specjalista w zakresie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy. Od 2008 r. uczestniczy również w działaniach prewencyjnych PIP, m.in. w obszarze bezpieczeństwa pracy w budownictwie i w programie edukacyjnym dla uczniów i studentów, prowadzi szkolenia dla partnerów społecznych. Od 2001 r. zaangażowany we współpracę międzynarodową PIP. Stały współpracownik ATESTU. Laureat ZŁOTYCH SZELEK.

Więcej informacji i rejestracja na konferencję: https://www.atest.com.pl/konferencja

Posłuchaj o naszej konferencji:
https://www.youtube.com/watch?v=ygPRF9EXK_I&t=6s

  poprzednie    

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 60427343