ATEST Ochrona Pracy

19 kwietnia 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2023-08-26 18:05

Pracujmy nad sobą


Nie można mieć nadziei na skierowanie świata ku lepszym drogom, o ile się jednostek nie skieruje ku lepszemu. W tym celu każdy z nas powinien pracować nad udoskonaleniem się własnym, jednocześnie zdając sobie sprawę ze swej odpowiedzialności za całokształt tego, co się dzieje w świecie.
Maria Skłodowska-Curie

Te słowa noblistki są mottem naszych dwóch ważnych tegorocznych przedsięwzięć edukacyjnych adresowanych do służby bhp. Edukację rozumiemy tu w nowoczesny sposób: jako wzajemną wymianę doświadczeń, pracę zespołową, konsultacje i konfrontacje z ekspertami, poznawanie przez doświadczanie, umiejętne wykorzystanie gier i zabaw, koleżeństwo i tworzenie sieci kontaktów zawodowych, bezinteresowną pomoc i dobrze rozumiany biznes. No i zapewniamy jeszcze jedno: obniżamy poziom gwiazdorstwa, a śrubujemy poziom merytoryczny.

Najpierw, już wkrótce, spotykamy się w Gdańsku, gdzie czeka nas wyjątkowe trio: konferencja behapowska, seminarium dla służby bhp z uczelni i instytutów, wizyta techniczna w zakładzie produkcyjnym. Zaczynamy 27 września od konferencji „Bezpieczeństwo i Zdrowie w Pracy” organizowanej przez Uniwersytet Gdański – ATEST jest jej partnerem medialnym. Spotykamy się tam w gronie służby bhp, przedstawicieli przemysłu i instytucji państwowych odpowiedzialnych za warunki pracy i ochronę przeciwpożarową. 28 września odbędzie się trzecie seminarium Bezpieczeństwo w Nauce i Szkolnictwie Wyższym BeNiSz 2023. Dwa pierwsze (w 2017 r. i 2021 r.) zorganizowaliśmy wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Współorganizatorem i gospodarzem trzeciego jest Uniwersytet Gdański. W seminarium weźmie udział przede wszystkim służba bhp z uczelni z całego kraju, ale zapraszamy również przedstawicieli instytutów naukowo-badawczych, a nawet muzeów i innych tego typu instytucji oraz placówki i ekspertów współpracujących ze szkołami wyższymi. 29 września uczestnicy BeNiSza pojadą na wycieczkę techniczną do Rafinerii Gdańskiej. Żeby wziąć udział w obydwu przedsięwzięciach (konferencji i seminarium z wizytą w rafinerii), trzeba się na każde osobno zarejestrować.
Szczegóły:
https://seminarium.bhp.ug.edu.pl/
oraz
https://konferencja.bhp.ug.edu.pl/

Tematem czternastej konferencji ATESTU, która odbędzie się w listopadzie w Krakowie jest „Zarządzanie zdrowiem i bezpieczeństwem pracowników”. Formuła konferencji będzie nastawiona na zdobywanie praktycznej wiedzy i umiejętności, a także maksymalnie interaktywna. Stąd m.in. warsztaty, networking z liderami w branży bhp, gry łączące zabawę ze zdobywaniem wiedzy, wykłady i dyskusje z wykładowcami, wycieczki techniczne. Pojawią się nie tylko nowe formy pracy konferencyjnej, ale i nowe tematy do dyskusji i przemyśleń. Na przykład związane z kształtowaniem wizerunku osoby pracującej w służbie bhp jako kompetentnego i nowoczesnego fachowca. Zapowiedzią tej tematyki jest artykuł „Marka osobista behapowca – czym jest i jakie daje korzyści?” Aleksandry Romel-Domareckiej, który ukazał się w ATEŚCIE 7–8/2023. W czasach, gdy w internecie (zwłaszcza w mediach społecznościowych) na równych prawach funkcjonują zarówno behapowcy celebryci (znani z tego, że są znani), jak i fachowcy z prawdziwego zdarzenia (znani ze swoich kompetencji) przydadzą się podpowiedzi na temat kształtowania swojego profesjonalnego wizerunku. Więcej informacji i zapisy: https://www.atest.com.pl/konferencja

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58374598