ATEST Ochrona Pracy

17 kwietnia 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2023-09-12 16:23

Wdrażanie i monitorowanie dostępności w instytucjach publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami


Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na konferencję „Wdrażanie i monitorowanie dostępności w instytucjach publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami”. Zapisy trwają do 27 września. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy konferencji wysłuchają wykładów o celach i postępach programów, które zapewniają dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami, postępowaniach skargowych na brak dostępności oraz praktykach w zakresie wdrażania dostępności w instytucjach publicznych. Poznają także narzędzia, które wspierają wdrażanie dostępności, m.in. pożyczki z Funduszu Dostępności oraz programy i projekty realizowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli instytucji, administracji publicznej, w tym jednostek samorządu terytorialnego.
Spotkanie ma ułatwić wymianę doświadczeń i wypracowanie dobrych praktyk w dziedzinie dostępności, szczególnie w zakresie usuwania barier i utrudnień architektonicznych, cyfrowych oraz informacyjno-komunikacyjnych.
Konferencja organizowana jest we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Konferencja odbędzie się 3 października 2023 r. w godz. 10:00–15:00 w Rzeszowie – w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego 4.

Zapisy przyjmowane są do 27 września 2023 r. pod adresem e-mail: ZUS_Rzeszow_wsparcie@zus.pl lub telefonicznie pod nr. 17 858 61 85 (liczba miejsc ograniczona). Uczestnictwo bezpłatne.

Miesięcznik ATEST – Ochrona Pracy jest patronem medialnym konferencji.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58341682