ATEST Ochrona Pracy

24 lipca 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2024-02-09 11:34

Odeszła Sabina Antoniszczak


Z głębokim żalem przyjęliśmy informację, że 2 lutego 2024 r. odeszła Sabina Antoniszczak – graficzka, projektantka wystaw, ilustratorka, wieloletnia współpracowniczka ATESTU i autorka rysunków zamieszczanych w naszej galerii.

Ukończyła Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Była m.in. stypendystką MKiDN w programie Kultura w sieci, finalistką Międzynarodowego Konkursu Satyrykon 2020. Prowadziła wraz z siostrą, Malwiną Antoniszczak, Fundację im. Juliana Antonisza.
Uczyła projektowania graficznego na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera na kierunku grafika reklamowa i prasowa. Była wykładowczynią komunikacji wizualnej w Raffles Design Institute na Uniwersytecie Dong Hua w Szanghaju w Chinach.
Projektowała aranżację i oprawę graficzną wystaw dla Gazety Wyborczej, Superexpressu, Hulton Archive, Interaccess, prezentowanych w latach 2001–2005 w Polsce i USA, a także dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, Muzeum Etnograficznego w Krakowie, BWA Sokół w Nowym Sączu.
Była współzałożycielką kwartalnika projektowego 2+3D Grafika plus Produkt i autorką tekstów na temat projektowania graficznego, reklamy i multimediów.

Składamy wyrazy współczucia mężowi, synom i wszystkim bliskim!

Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie 13 lutego o godz. 12.30 (Sala Pożegnań).


Grafiki Sabiny Antoniszczak można oglądać tutaj: https://www.atest.com.pl/galeria,2309

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 60421176