ATEST Ochrona Pracy

17 kwietnia 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2024-02-11 19:27

Konkurs ZUS – podpowiadamy, jak uzyskać dofinansowanie działań poprawiających bezpieczeństwo w pracy


Dzień 2 lutego 2024 roku przywitał przedsiębiorców dobrymi wiadomościami. Tego dnia na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawiła się informacja o konkursie na dofinansowanie działań poprawiających bezpieczeństwo pracy w firmach. To już kolejny konkurs organizowany przez ZUS dla płatników składek. W tym roku został ogłoszony stosunkowo wcześnie. Termin składania wniosków wraz z załącznikami przypada na okres od 26 lutego do 27 marca 2024 r. Przedsiębiorcy mają więc niewiele czasu, aby zbadać temat i podjąć odpowiednie kroki.

W Biuletynie Informacji Publicznej organizator zamieścił wszystkie niezbędne informacje i zasady składania wniosków wraz z załącznikami do pobrania. Aby ułatwić Państwu całą procedurę przygotowania do konkursu, odsyłam do artykułu w miesięczniku ATEST (wydanie 2/2024) pod tytułem „Jak przygotować się do konkursu ZUS na dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo”, w którym krok po kroku opisałam koncepcję działania i wyjaśniłam poszczególne etapy. I choć artykuł zachęca, aby przygotowania do konkursu rozpocząć znacznie wcześniej, nawet na kilka miesięcy przed ogłoszeniem projektu, znajdą tam Państwo cenne wskazówki oraz plan działania przedstawiony w sposób przejrzysty i uporządkowany.

Mając świadomość jak ważne jest bezpieczeństwo w pracy, dobrze jest przeanalizować potrzeby firmy w tym zakresie oraz zapoznać się z katalogiem działań objętych dotacją. Może okazać się, że odpowiedzią na te potrzeby będzie całkiem fajna kwota dofinansowania, o którą warto zawalczyć.
Powodzenia.

Izabela Owczarz

Jeszcze nie masz prenumeraty, nic straconego. Wciąż można ją zamówić:
https://www.atest.com.pl/strony,pre

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58342620