ATEST Ochrona Pracy

19 kwietnia 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2024-03-27 10:15

SAWO rośnie w siłę!


Od wielu lat Targi SAWO są w czołówce wydarzeń przeznaczonych dla branży BHP i ppoż. na polskim rynku. Ekspozycja nadchodzącej edycji zapowiada się rekordowo – zapełnione są już wszystkie miejsca w dwóch pawilonach 3 i 3A, a chętnych firm, które chcą zaprezentować w Poznaniu swoje najnowsze rozwiązania, wciąż przybywa. Ten sukces skłonił organizatorów do uruchomienia dodatkowego pawilonu – nr 4. Wszystko wskazuje na to, że kwietniowa odsłona SAWO 2024 będzie największą wystawą w historii.

Aktualne tematy branży ochrony pracy, pokazy w specjalnie wydzielonych strefach, największa w tej części Europy ekspozycja innowacji z obszaru bezpieczeństwa, a także sprawdzone punkty programu konferencyjnego – to tylko część atrakcji najbliższej edycji Targów SAWO 2024. Wprowadzanie coraz nowszych technologii i zmieniające się przepisy mają znaczący wpływ na ogromne zainteresowanie wystawców udziałem w wydarzeniu, które już 23-25 kwietnia br. odbędzie się w Poznaniu.

Ambitne plany
– Rozmowy z naszymi wystawcami napawają nas optymizmem i dają dużo energii do pracy nad najbliższą edycją. Plany mamy ambitne, a nasi wystawcy w dużym stopniu partycypują w tworzeniu i dostosowywaniu standardów bezpieczeństwa pracy do aktualnych potrzeb rynku – mówi Dagmara Suprun, dyrektor Targów SAWO. I podkreśla, że właśnie dlatego rozwijana jest wszechstronna oferta Targów SAWO i zwiększana powierzchnia ekspozycyjna w obszarze m.in. odzieży ochronnej i roboczej, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, środków i sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, sprzętu do gaszenia pożarów, urządzeń pomiarowych i kontrolnych, usług związanych z przeglądami i certyfikacją sprzętu BHP. Pojawi się też wiele produktów i usług mających na celu identyfikację i eliminację potencjalnych zagrożeń. – Chcemy, aby nasze kwietniowe wydarzenie było miejscem, gdzie biznes spotyka się z kreatywnością, a pomysły zamieniają się w konkretne działania – dodaje dyrektor.

Rekordowa edycja
Swoją obecność na tegorocznej edycji SAWO potwierdziło już ponad 260 wystawców. Stanowi to znaczny wzrost w porównaniu do poprzedniej edycji wydarzenia, podczas której zaprezentuje się ok. 200 firm. Targi SAWO 2024 to idealne miejsce do zapoznania się z ofertą zarówno polskich, jak i zagranicznych liderów rynku w branży BHP. Bogatą paletę nowatorskich produktów i innowacyjnych rozwiązań zaprezentuje w tym roku silna reprezentacja zagranicznych wystawców. Swoją obecność zapowiedziały firmy z takich krajów jak: Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Pakistan, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania czy Włochy.
Dodatkowym atutem tegorocznej odsłony Targów SAWO jest ich organizacja podczas wielkiego bloku targowego, obejmującego aż pięć imprez wystawienniczych. Razem z Targami SAWO w tym samym terminie odbędą się Targi INSTALACJE, Targi GREENPOWER, Targi SECUREX oraz Targi EXPOPOWER. Bilet na jedną z imprez uprawnia do zwiedzania ekspozycji wszystkich wydarzeń targowych z bloku. Całe branże bezpieczeństwa i higieny pracy, OZE, instalacyjna, energetyczna i grzewcza spotkają się w jednym miejscu i czasie.

Konferencje, których nie można przegapić
Zaufanie i wsparcie branżowych organów i instytucji centralnych oraz państwowych instytutów badawczych i przedstawicieli mediów pozwoliły na przygotowanie bardzo atrakcyjnego programu wydarzeń towarzyszących. Zwiedzający w Poznaniu mogą liczyć na udział w widowiskowych pokazach i merytorycznych konferencjach organizowanych przez takich partnerów jak: Państwowa Inspekcja Pracy (PIP), Centralny Instytut Ochrony Pracy (CIOP), Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, Państwowa Straż Pożarna, Stowarzyszenie Inżynierów Techników Pożarnictwa (SITP), Fundacja Kultury Bezpieczeństwa, a także przez ekspertów rynkowych oraz media branżowe.
Dwa pierwsze dni Targów wypełnione będą wydarzeniami konferencyjnymi. Specjaliści podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie aktualnych kwestii dotyczących branży BHP. Poruszą takie tematy jak zarządzanie dobrostanem w miejscu pracy, efektywne wdrażanie programów wspierających kulturę bezpieczeństwa, zastosowanie urządzeń autonomicznych w transporcie wewnątrzzakładowym, bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym czy kształtowanie postaw ekologicznych wśród pracowników służby BHP.

Gratka dla praktyków
Dla tych, którzy cenią przede wszystkim praktyczny wymiar szkoleń, wyjątkowe wydarzenie przygotowała firma Intersafe. Drugiego dnia Targów zaprasza ona na konferencję pt.: „Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków”, która ma na celu integrację praktyków zajmujących się bezpieczeństwem, higieną pracy i wellbeingiem. Wektory BHP to prelekcje, praktyczne analizy przypadku i panele dyskusyjne, które stają się inspiracją do doskonalenia dotychczas stosowanych rozwiązań.
Jak podkreśla Dagmara Suprun, SAWO to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala nie tylko na podniesienie kwalifikacji zawodowych, ale także na tworzenie silnej społeczności zrzeszającej profesjonalistów z całej branży ochrony pracy.

Bądź częścią tej społeczności! Do zobaczenia już 23-25 kwietnia br. w Poznaniu podczas SAWO 2024

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58375959