ATEST Ochrona Pracy

22 kwietnia 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2024-03-27 14:15

Zaginione rozporządzenie – apelujemy o pomoc‼️


Apelujemy do wszystkich behapowców, internautów, ratowników medycznych i ludzi dobrej woli o pomoc w znalezieniu rozporządzenia ministra zdrowia regulującego kwestie szkoleń z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników sektora medycznego oraz innych zawodów, które rzekomo wczoraj (26 marca 2024 r.) weszło w życie.

Informacja o wejściu w życie tego rozporządzenia ukazała się na portalu infoWire.pl (https://infowire.pl/generic/release/831274/15-grup-zawodowych-z-obowiazkiem-udzielania-pierwszej-pomocy) i została powielona przez inne portale behapowskie, kadrowe, poświęcone medycynie i prawu.
❓❓
Niestety, na oficjalnych stronach państwowych publikujących akty prawne nie ma tego rozporządzenia. Znaleźliśmy natomiast projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowego wykazu czynności zawodowych osób wykonujących niektóre zawody medyczne. Do projektu dołączone są wykazy czynności/zadań 15 zawodów (około)medycznych. Udzielanie pierwszej pomocy istotnie jest w każdym z tych wykazów...., obok kilkudziesięciu innych czynności typu „prowadzenie dokumentacji” lub „organizowanie stanowiska pracy”.
🧐
Przypominamy: projekt rozporządzenia nie jest przepisem i jeszcze może się zmienić przed samym opublikowaniem.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58427061